У середині літа 2014-го Іван змінив батальйон ім.С.Кульчицького на батальйон «Шахтарськ», де почувався вільніше. З часом підписав контракт зі Збройними силами. Два роки Сивий входив до розрахунку «саушки», тобто самохідної артилерійської установки. Не раз потрапляв у засідки та під обстріли, але завжди залишався неушкодженим. Це при тому, що бронежилет ніколи не одягав, вважаючи, що той заважає швидко рухатися у бою.
– Щоб відрізнятися від власних фото на сєпарських сайтах, я, коли збираюся на передову, відрощую бороду, – розповідав Сивий. – Моя онучка вже знає: якщо у діда з'являється борода, значить, він скоро йтиме на війну. Нещодавно побачила мене у формі, закричала: «Діду! Не їдьте! Лишіться!» А це я до Франківська вирушав на зустріч ветеранів…
Весь минулий рік Сивий допомагав дітям по господарству і вперше за весь час війни відсвяткував день народження вдома: 40 років чоловік відзначав під Іловайськом, 41 – у Станиці Луганській, 42 – у Мар'їнці, 43 – у Краснгорівці, і лише 44 – вдома. Каже, що йому аж якось ніяково було через це. Перша дружина весь час дорікала: «Дурний ти, Йване! Всі люди від війни тікають, а ти, навпаки, туди преш!» Іван же тільки стенав плечима у відповідь: «Що поробиш! Такий вже я є!»
Тепер телефон Сивого мовчить, а його мама, номер якої він мені дав колись, каже, що Іван вже давно у Польщі, «працює там на будовах та робить ремонти». Наступного дня Сивий сам набирає мене.
– Так, я у Польщі, під Варшавою, у місті, назву якого ніяк не запам'ятаю, – сміється він. – У січні цього року ветеранів позбавили пільг на оплату «комуналки», тож такі рахунки почали приходити, що зрозумів: треба влаштовуватися на якусь роботу. Хотів, було, знову податися до війська, та друзі не дали. Сказали: «Ти, Йване, своє вже відвоював, нехай тепер інші так спробують!» І домовилися за роботу у Польщі для мене. Я й не став відмовлятися. Як кажуть, всьому свій час: час руйнувати і час будувати. Шкода тільки, що руйнував я в Україні, а будую у Польщі.