Home
Transportation
School
Fashion
Waste
Communication
Music
Sport
29 червня
Work
30 вересня
17 вересня
10 вересня
19 серпня
5 серпня
21 липня
7 липня
17 червня
Діалоги про інновації, що змінюють світ
Dream the Future
10 ключових сфер нашого життя. 10 фільмів про майбутнє. 10 зустрічей з людьми, які це майбутнє втілюють. Дізнавайся про майбутнє у серії діалогів Dream The Future
Home
Мій дім – фортеця чи смарт-трансформер? В яких квартирах та будинках ми будемо жити за 30 років?
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

Transportation
Чи сядемо ми у повітряне таксі, чи стоятимемо в багатогодинних заторах і далі?
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

School
Чому і як навчатимуть дітей в школі в 2050-му? І чи існуватиме вона взагалі?
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

Fashion
Одяг з молока та бактерій, одяг, що ніколи не зношується, одяг, який ми не шиємо, а друкуємо. Що ми будемо носити за 30 років?
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

Waste
"Планета в нормі, це нам капець", — говорив незабутній Джордж Карлін. Чи потонемо ми у смітті та промислових викидах до 2050?
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

Communication
Як ми спілкуватимемося один з одним за 30 років? Приходь і дізнайся, як технології знищать мовний бар'єр, бар'єр відстані та сприйняття
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

Music
Що і як звучатиме в навушниках вже за 30 років? Приходь та дізнайся, чи є майбутнє у музики, написаної штучним інтелектом
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

Sport
Спорт стає інноваційним. Як він зміниться через Big Data, віртуальну реальність та біотехнологічне вдосконалення тіла?
Є питання? Приєднуйся до нашого чату в Telegram

Робота трансформується паралельно з розвитком суспільства. Як і де ми працюватимемо в майбутньому?
Work

Energy
Як людству побороти нафтозалежність та де ми будемо брати енергію у 2050 році
Учасники проєкту – про майбутнє
"
Через 30 років ми так само використовуватимемо ГЕС. А також енергію сонця, вітру та енергію хвиль. Але якщо говорити про "велике майбутнє" енергетики – його в ДТЕК бачать у водні. Вже зараз компанія працює над проєктом "зеленого" водню, і хоча поки у світі немає прикладів прибуткових аналогічних проєктів, компанія опрацьовує варіанти його запуску.
Директор‌ ‌з‌ ‌інновацій‌ ‌ДТЕК
Емануеле‌ ‌Вольпе
Energy
"
Ми матимемо шалений попит на висококваліфіковані кадри, який не зможемо перекрити працівниками з тих сфер, що скорочуватимуть персонал. І навіть якщо зможемо – їх треба серйозно перенавчати, а такого досвіду перенавчання великої кількості дорослих людей у нас ще в історії не було. Без невідкладних і цілеспрямованих дій з подолання потенційних наслідків, уряди зіткнуться з проблемою зростаючого безробіття та зростання нерівності, а бізнес зіткнеться зі спадаючою купівельною спроможністю населення.
Ректорка Academy DTEK
Валерія Заболотна
Work
"
Українські науковці разом з інститутом фізкультури і спорту вже близько 13 років працюють в напрямку добору генів, які збільшують фізичну ефективність людини. Олімпійські спортсмени для нас – це приклад ідеального генотипу, на цьому можна побудувати відбір дітей під підходящі для них види спорту. Іноді це залежить не від спортсмена та не від того, яким би тренованим та мотивованим він не був, до травми може призвести певна молекулярна будова його суглобів, зв’язок і кісток. Таку людину ще у дитинстві варто спрямувати у той вид спорту, де немає жорсткої боротьби. В іншому виді спорту він може стати чемпіоном, а так він, скажімо, футболіст на лаві запасних.
Патофізіолог та генетик
Віктор Досенко
Sport
"
Світ прагне спрощення доступу до можливостей. Фільм говорить про доступність мистецтва для аматорів, для тих, хто хоче виразити себе через музику, але не могли раніше цього зробити. Отже, тепер ми говоримо про певний синкретизм, про спрощення. Про те, що кожна людина, яка має інтернет, може скласти власну музику і викласти її публічно. Тобто кожна людина здатна на творчість. Це і треба розвивати.
Музичний критик, продюсерка, художня керівниця Kyiv Symphony Orchestra
Любов Морозова
Music
"
Навіть в умовах інформаційного суспільства і за наявності великої кількості засобів комунікації, люди дедалі більше фільтруватимуть своє коло спілкування, відключаючись від зайвого, і таким чином самостійно регулюючи передозування. Навіть маючи можливості "глобального села" за теорією Маклюена, коли всі можуть комунікувати з усіма, ми все одно прагнутимемо зберегти власну самість. Ми об’єднуватимемося у якісь локальні спільноти. Це і стосовно мови, до речі. Навіть маючи технологічні можливості єдиної мови, ми все одно чіплятимемось за власну ідентичність.
Заступниця директора Києво-Могилянської школи журналістики та організації з боротьби з дезінформацією StopFake
Вікторія Романюк
Communication
"
Вихід із сміттєвої кризи – запровадити нову економіку, яка буде враховувати наслідки споживання певних товарів і використання певних технології. Хороші прецеденти вже є. Цього року в Європі запрацював податок на пластик, який створив неймовірну річ – сьогодні оподатковується пластик, який не переробляється. І це має стимулювати появу нових стартапів, які створять технології переробки досі неперероблюваного пластику. Адже досі його не переробляли не тому, що це неможливо, а тому що це економічно невигідно.
Засновниця проєкту "Україна без сміття"
Євгенія Аратовська
Waste
"
Треба розділити модні тренди на умовний джанк-фуд – те, що споживають люди з обмеженими статками, і високу кухню/моду, яка може собі дозволити сталість, екологічність та нові технології. І говорити треба в першу про пошук можливостей зробити екологічне виробництво більш дешевшим, щоб пересічний споживач зміг собі його дозволити.
Історикиня моди
Зоя Звиняцківська
Fashion
"
Якою буде освіта, залежить від нас і від того, які сенси ми закладемо в поняття "Школа майбутнього". Безумовно, це і про персоналізацію освітньої траєкторії дитини, це і про зміну парадигми вчителювання – ролі вчителя. Однозначно школа майбутнього буде диджіталізованою, цифровою, але, на мій погляд, залишаться незмінними взаємини і стосунки, які є фундаментом будь-якої школи. Тому що діти до школи йдуть за знаннями і за вибудовуванням соціальних взаємин.
Очільниця комунікаційного офісу Малої академії наук
Олена Северинчук
School
"
Ми неминуче рухаємось в напрямку електричного палива для авто, мікромобільності та розвитку мереж електричного громадського транспорту. Для виробників електроенергії електрокари – це дуже корисний споживач, оскільки вони можуть забезпечити завантаження мережі та попит на кіловат-години вночі тим самим зменшивши нерівномірність споживання електроенергії в денні й нічні години. Так, для цього потрібні великий масштаб та проникнення автівок без ДВЗ у повсякдення. Але "зелене світло" електрифікації транспорту вже фактично дано, тож і пропозиція як енергетиків, так і операторів зарядних станцій однозначно відповідатиме збільшеному попиту.
Директор з розвитку бізнесу YASNO
Олександр Онищенко
Transportation
"
Є два шляхи. Один – це приклад тієї ж Німеччини. Вони взяли і зробили старі будинки енергоефективними, дещо удосконалили їх і продовжують використовувати. З іншого боку, можна піти за прикладом Москви, де такі будинки зносять кварталами і забудовують новими. Але я думаю, ще щонайменше років 30 до цього фонду справа не дійде. Бо в нас є промзони, які забудовувати легше, ніж зносити квартали.
PR-директорка SAGA Development
Наталія Рева
Home

Dream the Future — проєкт, створений LIGA.net та Academy DTEK. Dream the Future — документально-футурологічний серіал, знятий у 2015-2017 роках, який намагається відповісти на питання “яким буде наше майбутнє через 30 років”, розглядаючи у кожній серії одну з десяти важливих сторін нашого буття: роботу, житло, енергію, транспорт, школи, спорт, музику, моду, відходи та комунікації. Протягом трьох місяців ми влаштовували покази і обговорення кожні два тижні, а дискусії транслювали на цій сторінці. Давайте мріяти, обговорювати, і конструювати наше майбутнє разом!

Верстка і дизайн: Дмитро Кругліков, Юлія ВиноградськаДата публикації: 31.05.2021 р. © 2021 Усі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ