План Гриценко: Порошенко напрацював на років 12 або 15. Терміну ув'язнення

Володимир Федорін запитав у топ кандидатів у президенти, яку країну і як вони хочуть побудувати.
Першим розгорнуту відповідь дав четвертий номер гонки Анатолій Гриценко

LIGA.net вибрала найцікавіше з 1,5-годинної бесіди

Володимир Федорін запитав у топ кандидатів у президенти, яку країну і як вони хочуть побудувати.
Першим розгорнуту відповідь дав четвертий номер гонки Анатолій Гриценко

LIGA.net вибрала найцікавіше з 1,5-годинної бесіди

План Гриценко: Порошенко напрацював на років 12 або 15. Терміну ув'язнення

Про час для швидких змін, який буде у нового президента
На другий термін я не піду. Тобто - п'ять років, щоб виконати все, що записано в моєї програмі.

Люди не побачать серед кадрових призначень кумів, бізнес-партнерів. Влада не буде істерити, генерувати скандали. Від мене це не буде йти, від команди - так само.

З першого дня бізнес відчує, що піраміда корупції зламана: до гори не потрібно носити, мені не потрібно носити. Чіткий посил бізнесу: хто працює за законом, сплачує податки тут і не намагається впливати (особливо це стосується олігархату) на мої рішення, має перспективу.

Ніхто від мене не прийде і не скаже: обілетіть, обездоліть, переписати на родину. Думаю, що до другого туру, дехто уже буде тікати.
Про конкретні швидкі перемоги в перші тижні президентства
Простих рішень у складних ситуаціях не буває. Але тренд, напрям і розуміння - одразу.

Відновлення справедливості. Це турбує людей найбільше. Вони швидко побачать, де опиняться кілька жирних котів, мародерів. Це не з метою помсти. Просто підняти планку справедливості, щоб потім всі працювали спокійно.

Я обіцяв скасувати строкову службу. Це президент спільно з урядом зроблять швидко.

Я обіцяв, що на ключові посади будуть призначені правильні люди з правильною мораллю. Це буде одразу.

Навіть відсторонення мародера або балаболки - генпрокурора, буде сигналом відразу по всій вертикалі.
Як скасувати "телефоне" право
Одне з моїх перших рішень - подарувати ножиці голові парламенту, головам судів, генпрокурору і іншим, які повинні керувати незалежними інституціями, включаючи Нацбанк.

Зараз є прямий зв'язок президента з генпрокурором, з НАБУ, з головою Конституційного суду. Нехай цими ножицями переріжуть урядовий зв'язок: "сотки" - "двухсотки". Твоя головна книжка - закон, з нею працюй. Я не хочу, щоб суд став незалежним від хабарів, але залишився залежним від президентського чи від депутатського дзвінка.
Кадрова політика
Мій базовий підхід - спиратися на того, хто чинить опір. Я боюсь такого "Yes, sir!". Готовність виконувати будь-який наказ, а потім, коли щось провалилося: "Та вибачте. Це ж за вашим наказом". Там, де мені не вистачає знань, я готовий слухати і чути людей, навіть із зовнішнього оточення.

Я не мікроменеджер. Я ставлю стратегічне завдання, даю час і перевіряю результат. Я не буду дзвонити, смикати кожного дня, шугати підлеглих, щоб вони були в постійному стресі.

Людина, яка береться за перше крісло, повинна мати три складові.

Перша - власне стратегічне бачення розвитку своєї сфери. Якщо ти його не маєш твої помічники тобі його не сформують.

Друге - люди. Right people in right positions. Це не означає, що всі мають бути нові.

І третє, а може найперше, - задати систему цінностей. "Что такое хорошо и что такое плохо".
Майбутнє Петра Порошенка
Петро Олексійович вийшов за межу закону багато разів. І деякі виходи за межу закону я особистими показами зафіксував в прокуратурі, а потім, коли прокуратура не реагувала, і в СБУ. "Порошенків" таких багато. І я думаю, що судді визначать гідний термін, - від 12-ти до 15-ти років. По цим статтям. Це не я буду садити, буде суд визначати. Але це потрібно зробити, щоб провести червону лінію, і всі наступні президенти працювали в рамках.

Ось чому я внесу законопроект, якій дозволить і мене, і всіх наступних відсторонити за простою процедурою, якщо хтось вийшов за межу.
Про роботу з ворожою Верховною Радою
Те, що в 14-му році відбулося, показово. Нормально працював навіть проянуковичський парламент. Включилася захисна реакція, тому що депутати усвідомлюють, якщо країні кранти, то й їм кранти.

Тому нормально буду працювати. Ніхто і ніколи не буде лежачим поліцейським, і не зупинить чесні, правильні, необхідні для країни зміни. Парламент, навіть цей, може працювати.

Коли президент приходить в парламент і починає грати в наперстки, заводити потоки на себе, то парламент наїжачиться. Якщо президент приходить з нормальними чистими помислами, вносить закони по очищенню, починаючи з себе, пропозиції, які працюють на країну, на кожну родину, на капіталізацію всіх, включаючи бізнесменів, які в парламенті сидять… Я хочу побачить, хто проголосує проти.
Доля прем'єра
Заступив на посаду, подивився, яка ситуація, поспілкувався з членами уряду, з прем'єр-міністром, чи готові вони виконувати в перехідний період мою програму, яку підтримали люди. Готові? Будемо працювати. Той, хто вийшов за межі закону, піде під відповідальність за законом. Я думаю, що такі люди ще до інавгурації опиняться далеко. Потім правоохоронні органи будуть їх розшукувати.

Я дам шанс. Починати одразу з "разрушим до основания, а затем" в умовах, коли країна чекає швидких змін, неправильно.
Роль преси
Врешті решт буде задіяна незалежна гілка влади - преса. Не просто в режимі, щоб мали право публікувати те, що хочете. А щоб був обов'язок влади чути і реагувати. Вийшло розслідування bihus.info, має бути результат.

Чому я на цьому наголошую? Тому що ці факти два роки тому були в Дзеркалі тижня. Якби тоді була реакція влади, не було б того, що дівчина, яка зняла це все, за моїми даними, зараз виїхала за кордон, щоб зберегти своє життя.
Про план президента Гриценко мирно нав'язати свій порядок денний
Я не буду нічого приховувати, не буду нікого лякати. Ті люди, які працювали в рамках, отримають можливість працювати і далі. Не буде масових відставок. І не буде домінувати один регіон. Вся Україна має бути представлена у владі.

В кого "рило в пуху", в тих перспективи немає точно. Я зараз прямо вам кажу, і нехай мене слухають. Якщо той, в кого немає перспектив, захоче зупинити рух країни, в нього або в неї нічого не вийде. Ще ніхто не зупинив жодного президента. Навіть, у 14-му році, коли було важко, коли пішла агресія, я чув, що олігархи були готові доплатити. Підтримати армію і країну в тяжкій ситуації. А коли олігархату сказали: "Ні, це не туди неси, а ось сюди", - вони наїжачились. І правильно зробили. Мені "сюди" непотрібно. Все на світло.
Плани Путіна
Зовнішні умови для роботи нової влади будуть несприятливі. І не тільки через Путіна.

Попереду вибори в Європарламент. Там буде більше популізму, більше екстремізму, буде більше тих, хто дослуховується до "Владіміра Владіміровіча". Вони ж підгодовують системно. І країни, і фракції, і партії, і медіа, і аналітику. Тобто тримати санкційний і солідарний з Україною курс буде непросто.

Я не буду, по-перше, сприймати будь-яких команд. Не тільки Путіна, а так само західних, південних чи східних партнерів. Ми повинні для країни самі вирішувати. А по-друге, сильна позиція всередині змусить наших партнерів прислухатися більше ніж до нинішньої влади.
Про найважливішу реформу
Не буде суду, не буде жодної реформи, не буде країни.

Судова реформа. Я об'єктивна людина, зроблено чимало з точки зору стимулів. Високі зарплати, процедури відбору, доброчесність і так далі. Треба додати покарання для тих суддів, які на основі телефонного права, чи хабаря прийняли неправосудне рішення, вбили ваш бізнес чи вашу долю. За це - довічна в'язниця, без права амністії і помилування, з конфіскацією всього майна родини. В поєднанні зі стимулами, це дасть можливість нормально працювати.
Оборона - швидкі кроки
Перше. Ми поетапно скасуємо примусовий призов. Буде контрактна армія, добровільна з гідною мотивацією. Не тільки в грошах, від $1000 і більше, а з соціальним і освітнім пакетом.

Друге. Резерв постійної готовності. Це високотехнологічні військові професії, люди, які отримали досвід і знання, але не хочуть служить в армії. Схожа система - Національна гвардія США. І, якщо сигнал тривоги, одразу сідай в бойову машину і вперед.

І третій компонент - система територіальної оборони. Принцип - схожій як в Фінляндії, Швеції, де в 10-12 разів збільшується чисельність миттєво із цивільних людей. І тоді ніякий Путлер не пройде.
За що відповідає президент в Україні
В очах людей президент відповідає навіть за зламаний ліфт. Люди чекають того, що імпульси згори підуть донизу, в тому числі в економіці.

Президент має вплив на економічні процеси. Коли Нацбанк дбає не просто за стабільну грошову одиницю, а й за стимули для виробництва. Правоохоронні органи і спецслужби, які замикаються на президента, будуть позбавлені свого впливу на економіку.

Вичистить митницю, податкову, державні закупівлі, монополії - це, ми вже порахували, 400 млрд гривень, які зараз не доходять до бюджету. Це вплив на економіку? Не буде економіки - не буде нічого.
Пріоритети в економічних реформах
Перше. Бізнес не буде платити корупційний податок. Тільки офіційні податки. Друге. Держава буде ефективно використовувати інструменти стимулювання бізнесу: податки, кредити, державне замовлення, освітнє замовлення, роботу посольств, орієнтовану на просування наших інтересів.

Третє або перше. На руках носить підприємця, який бере на себе сміливість створювати два, три, п'ять, десять, тисячу робочих місць. Це означає рівні умови для всіх, без жодних монополій. Антимонопольний комітет буде сильніший за генпрокуратуру в руйнації. Забезпечу непорушність права власності.

Економіка далі буде сама розвиватися, їй головне не заважати.
ПРО ПРОЕКТ

Канал KRYM - повернення в журналістику редактора-засновника українського Forbes Володимира Федоріна.

Він розмовляє з непересічними людьми із найрізноманітніших сфер життя: політика, бізнес, мистецтво, наука, спорт.

Вони змінюють світ. А що може бути цікавіше, ніж пряма розмова з дійовими особами?

LIGA.net публікує адаптовані версії інтерв'ю та найцікавіші уривки з розмови.
Текст: Тетяна Павлушенко
Фото: LIGA.net, проект KRYM
Дата публікації: 13.03.2019 р.
© Всі права захищені. Проект KRYM, інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ
Made on
Tilda