Які ще інструменти, крім моніторингу, є у вашому арсеналі?
Рішення, які ми пропонуємо, успішно використовуються в різних галузях: машинобудуванні, металургії, нафтогазовій та хімічній галузях, енергетиці, логістиці. І цей список далеко не повний! Адже крім стандартного пакету пропозицій, нам часто доводиться створювати нові індивідуальні продукти, засновані на синергії різних IT-рішень під унікальні завдання клієнтів.
Різноманітність інструментів дуже велика. Але давайте почнемо з того, що є кілька рівнів диджиталізаціі. Початковий рівень покриває система моніторингу промислового обладнання – це фіксація даних і первинний аналіз. Далі відбувається поглиблення, інтеграція процесів, і сама картинка збільшується. Інформація про один верстат – як один пазл, який більш складні системи складає у велику картину, дозволяючи оптимізувати процеси вже на рівні виробництв загалом.
Наступний рівень – це Цифрові Порадники на основі Штучного Інтелекту. Ці системи здатні передбачати неспівпадіння і проблеми ще до того, як вони стануться. Така предикативність досягається навчанням алгоритмів Штучного Інтелекту на величезних історичних масивах даних, які вже накопичені виробництвом, а також використанням нових даних з верстатів в режимі реального часу. Алгоритм аналізує попередній досвід і робить високоточні передбачення. Наприклад, можна на кілька етапів виробничого ланцюжка наперед передбачити виникнення браку з зазначенням конкретної проблеми і підказками, як її уникнути. Персонал отримує повідомлення про те, що через конкретний показник на наступних етапах виробництва з'явиться певний дефект, тому рекомендується конкретна зміна технологічного процесу.
Останній рівень – повна інтеграція процесів з ЕRP-системами – планами, бюджетами. Для наших підприємств це поки виглядає як космос, але в світі ці технології вже є, просто вимагають інвестицій. Це умовна Big Data в рамках окремого цеху або бізнес-процесу, яка робить прогнози, потім порівнює їх з фактом.
Одним з прикладів ефективного рішення є комплексна система відстеження всіх товарно-сировинних потоків всередині виробничого майданчика. Уся сировина і комплектуючі матеріали на вході в підприємство маркуються, і в режимі онлайн аналізується їхнє просування виробничим циклом аж до фінального споживача, якщо є така необхідність. Зібрана аналітика допомагає виявляти вузькі місця, підвищувати ефективність управління запасами і оптимізувати виробничі процеси.
Інший приклад – машинний зір. Крім підвищення ефективності та автоматизації є ще техніка безпеки на виробництві, якої працівники часто не дотримуються. У цьому теж допомагають диджитал-рішення на основі штучного інтелекту. Наприклад, є інструменти візуального контролю дотримання правил: чи носить персонал засоби захисту, чи правильно переходить залізничні колії. Система може передбачити появу спалаху та нещасних випадків, а також багато іншого.