Інтерактивна карта будівництва доріг в межах програми Велике будівництвою. Джерело: tdukr.maps.arcgis.com
Джерело: Бабель
Джерело: Укравтодор
Джерело: Укравтодор
Джерело: Наші гроші з Денисом Бігусом
Джерело: НАДУ
Частка п’яти компаній на тендерах служб автомобільних доріг (САД) значно вища, ніж на місцевих тендерах. Джерело: CоST Ukraine
?Джерело: COST Ukraine
Існує проблема з контролем за відремонтованими дорогами, визнає Абрамов. У поточному році Укравтодор анонсував залучення незалежного технагляду до виконання об’єктів будівництва та ремонтів. Однак до запровадження повноцінного аутсорсингу цих послуг поки далеко. Станом на 17 серпня для контролю за ремонтом доріг державного значення підписали 13 договорів на майже 140 млн грн (проте левова частка їх – 94 млн грн закладена в межах одного договору – масштабне будівництво запорізьких мостів), наводять дані в CoST Ukraine.
Фактично у більшості випадків функцію технічного нагляду забезпечують штатні інженери обласних служб (САД), а моніторинг якості за виконанням робіт здійснює підпорядковане Укравтодору державне підприємство «Дорожній контроль якості». Голова Укравтодору Кубраков під час підсумкової презентації заявляв, що в службі мають намір відмовитися від такої практики на користь незалежних міжнародних інжинірингових компаній.
Та поки вибір невеликий. «Ринок контролю не розвинутий. Вимоги тендерної документації у більшості випадків щодо наявності досвіду виконання аналогічних робіт лише на дорогах державного значення є завищеними, адже до цього такий нагляд здебільшого проводився співробітниками обласних служб автомобільних доріг», – констатує Абрамов.
На проведення технічного нагляду припадає не більше 1,5% вартості будівельно-монтажних робіт, тоді як в розвинених країнах цей показник сягає 5%, пояснив директор Центру транспортних стратегій (ЦТС) Сергій Вовк під час підсумкової пресконференції Укравтодору.
«Уже минуло більш ніж половина сезону, а 37% торгів із залучення незалежного контролю від початку року довелося скасувати, бо не змогли знайти належних підрядників», – пояснює Абрамов. Проте роботи на об’єктах будівництва та ремонту доріг давно розпосалися, додає він.
Також він має сумніви, що до кінця сезону взагалі вдасться відремонтувати заплановану кількість кілометрів. До кінця сезону ще максимум півтора місяця, а згідно із повідомленням Укравтодору, із запланованих 4200 км у верхньому шарі виконано 1805,5 км (станом на 7 вересня), пояснює виконавчий директор CoST Ukraine.
Читайте також: Бюджет-2021 уже в Раде. 7 изменений и 4 большие проблемы – главные цифры