Є
дослідження, які показують, що навіть через 6 місяців після хвороби, більшість пацієнтів відчувають хоча б один симптом з переліку.
Попри переконання лікарів, що стан безпечний, людина і надалі може відчувати брак повітря та біль в м'язах.
Як стверджує невролог Олександра Щебет, стан, який виник у Яни, зветься
“словесний салат” (word salad). Він може вказувати на різні розлади. Наприклад, це може бути одним із проявів депресії. А якщо говорити про коронавірусну хворобу, його можуть спричинити астенія та гіпоксія мозку.
“Такий стан може спричинити низька сатурація, але так само це може бути й на фоні високої тривоги та депресії”, – каже невролог.
Яна визнає, що схильна до іпохондрії та тривожності, тому у Франції, де вона наразі проживає та навчається, їй поки прописали відпочинок та заспокійливе.
А от депресія та тривожний розлад – саме те, що трапилось із підприємицею Ксенією Голдовською. Вона доволі легко перенесла хворобу, але незабаром після завершення ізоляції почала відчувати панічні атаки: “Я схильна до тривожності, але це було щось дивне. Панічна атака ніби починалась, але ніяк не могла відбутися. Стан був дуже тривожним. Звернулась до психотерапевта, діагностували тривожно-депресивний розлад. Почала приймати антидепресанти”.
Жінка розповідає, що її стан поступово покращується, але про її норму казати ще рано. Як пояснює Олександра Щебет, не завжди такі стани можна пояснити дією вірусу на організм.