Наразі цим не переймайтеся.
По-перше, вагітних не брали в клінічні дослідження вакцин та потенційних ліків, хоча наукова спільнота
наголошувала на важливості цього.
Тому нараз формальна відповідь така:
“Вплив вакцини на перебіг вагітності невідомий”.
Є дані, отримані на жінках, яких вакцинували, а вони уже були вагітні та ще про це не знали, – з ними все гаразд. То були ранні терміни вагітності. Наразі даних, які заспокоять побоювання щодо вакцинації вагітних, як внутрішньовенний наркоз, немає. Тому дивіться наступний пункт.
По-друге, на жаль, скоро вас не вакцинують.
В Україні, як і в усьому світі, щеплять не всіх поспіль, а за графіком та пріоритетами. Люди середнього віку і молодші, не лікарі та не військові, отримають вакцину в останню чергу. Нескоро. До того часу з’являться нові дані – вакцинація розпочалася, час все покаже.
А якщо ви лікарка чи військова, або випала нагода вакцинуватися уже?
Резолюція Американського коледжу гінекологів та акушерів (ACOG, провідна організація, що опікується жіночим здоров’ям в США) та CDC (Центри контролю захворюваності), теж у США, каже:
вагітним слід вакцинуватися, щойно випаде їхня черга.
Ці установи декларують, що загрози немає і вакцинація вагітним показана та виправдана.
Вакцина Pfizer, яка нам поки не світить, не містить навіть слідів вірусу – вона не може заразити в принципі та не повинна викликати бурхливу, аж загрозливу, імунну реакцію. Вакцина AstraZeneca, яка нам світить, створена на основі уже давно відомого і випробуваного “шаблону”, або вектору на основі аденовірусу. Не лякайтеся слова вірус – йдеться про кільце ДНК, в яке вставили ген коронавірусу SARS-CoV-2. Його уже використовували для вакцини від вірусу Ебола, вакцинували вагітних жінок, і все було добре.