Антон Виборний відмовився коментувати ситуацію журналістам, намагався заборонити згадку його імені та погрожував судом.
Тримати руку на пульсі щодо того, що відбувається навколо компанії, контролювати контрагентів та слідкувати за змінами в законодавстві допоможе
LIGA360. LIGA360 – IT-платформа для командного управління інформацією та мінімізації ризиків
Відправте
заявку та безкоштовно протестуйте
LIGA360 на своєму бізнесі.
Насамперед варто сказати, що найкращий вихід із кризи – це її попередження. Тобто тут потрібно було вжити превентивних заходів – пояснити СЕО роль комунікацій, донести можливі репутаційні ризики, змоделювати можливі ситуації та поведінку в них, визначити "чорний список" – табу на конкретні теми, висловлювання, реакції.
Засновниця комунікаційної агенції UK communication
Часто ті, хто претендує на публічність, самі не усвідомлюють ефекту від цієї публічності. Дозволяють собі спілкуватися, наче з приятелем за чаркою, і таки говорять зайвого. Тож для початку було би добре усвідомити – у публічності є своя ціна і інколи помилки тут обходяться надто дорого.
Якщо ж уже криза накрила з головою, то дуже поганою реакцією є відсутність реакції. Але найгірше з можливих варіантів – йти в наступ, особливо на журналістів. Події останніх тижнів і ситуація з Укрексімбанком – ще одне тому підтвердження.
У даному випадку, із Apiway, були допущені дві жахливі помилки: перша – мовчання і відсутність адекватної реакції, пояснення ситуації, друга – погрози журналістам. Тут хотілося би, щоби всі і назавжди зрозуміли – ніколи , за жодних обставин, не варто вдаватися до погроз журналістам. Це не просто посилить кризу, а додасть їй масштабності в поширенні інформації та тривалості.
Що ж варто було зробити? Насамперед, чітко сформувати свою позицію, чому ці слова прозвучали і бути готовим вибачитися. Далі – вийти з адекватною комунікацією. Тут навіть не може бути мови, щоби не відповідати на запит ЗМІ – не потрібно чекати, коли прийдуть з запитом, треба комунікувати першими.
Так, тексти, коли є скрини, не горять, і навряд чи написане можна було якось виправдати, але визнати свою, м’яко кажучи, неправоту, можна. І це не має бути якась завуальована незрозуміла "відписка" на офіційному сайті – простою людською мовою, від першої особи, залучаючи ті ж канали поширення інформації, де розгорівся скандал. На цьому етапі дуже важлива відвертість – якщо вдасться зробити так, щоб люди повірили у щирість вибачень, хвиля негативу почне вщухати.
Звісно, навіть за таких умов Apiway про отримання гранту однозначно варто було би забути, але був шанс зберегти прихильність бодай частини стейкхолдерів.
Загалом у кризових випадках завжди раджу діяти за наступним алгоритмом: чітко озвучити, що трапилося, зафіксувати та пояснити ситуацію, далі – розповісти, що вже зроблено для розв'язання, і обов’язково – що ви робите, аби подібне не повторилося.
Насамперед варто сказати, що найкращий вихід із кризи – це її попередження. Тобто тут потрібно було насамперед вжити превентивних заходів – пояснити СЕО роль комунікацій, донести можливі репутаційні ризики, змоделювати можливі ситуації та поведінку в них, визначити "чорний список" — табу на конкретні теми, висловлювання, реакції.
Часто ті, хто претендує на публічність, самі не усвідомлюють ефекту від цієї публічності. Дозволяють собі спілкуватись, наче з приятелем за чаркою, і таки говорять зайвого. Тож для початку було б добре усвідомити — у публічності є своя вартість і помилки тут обходяться, інколи, надто дорого.
Якщо ж вже криза накрила з головою, то дуже поганою реакцією є відсутність реакції. Але найгірше із можливих варіантів – йти в наступ, особливо на журналістів. Події останніх тижнів і ситуація із УкрЕксімБанком – ще одне тому підтвердження.
В даному випадку, із Apiway, були допущені дві жахливі помилки: перша — мовчання і відсутність адекватної реакції, пояснення ситуації, друга – погрози журналістам. Тут хотілось би, щоб всі і назавжди зрозуміли – ніколи , при жодних обставинах, не варто вдаватись до погроз журналістам. Це не просто посилить кризу, а додасть їй масштабності в поширенні інформації та тривалості.
Що ж варто було зробити – насамперед чітко сформувати свою позицію, чому ці слова прозвучали і бути готовим вибачитись. Далі – вийти з адекватною комунікацією. Тут навіть не може бути мови, щоб не відповідати на запит ЗМІ – не потрібно чекати, коли прийдуть з запитом, треба комунікувати першими.
Так, тексти, коли є скріни, не горять, і навряд чи написане можна було якось виправдати, але визнати свою, м’яко кажучи, неправоту, можна. І це не має бути якась завуальована незрозуміла "відписка" на офіційному сайті – простою людською мовою, від першої особи, залучаючи ті ж канали поширення інформації, де розгорівся скандал. На цьому етапі дуже важлива відвертість – якщо вдасться зробити так, щоб люди повірили у щирість вибачень, хвиля негативу почне вщухати.
Звісно, навіть при цьому Apiway про отримання гранту однозначно варто було б забути, але був шанс зберегти прихильність хоч частини стейкхолдерів.
Загалом в кризових випадках завжди раджу діяти за наступним алгоритмом: чітко озвучити що трапилось, зафіксувати та пояснити ситуацію, далі – розповісти що вже зроблено для вирішення, і обов’язково – що ви робите, аби подібне не повторилося.