Після закінчення біологічного факультету Катерина Горностай вступила до тієї самої Могилянки на магістратуру журналістики. Під час навчання зрозуміла, що цікавиться кіно. Знайшла в інтернеті Школу документального кіно та театру Марини Розбєжкіної та Михайла Угарова у Москві. Вступила. Навчалася у 2012-2013 роках.
Під час навчання працювала монтажеркою на проєкті "Реальність" Павла Костомарова та Олександра Расторгуєва. Деяких її вчителів вже немає в живих. 2018-го помер ідеолог руху "Нова драма" Михайло Угаров. Того самого року був убитий російський режисер-документаліст Олександр Расторгуєв. Він загинув разом із колегами в Центральноафриканській республіці, де знімав фільм про діяльність "Групи Вагнера".
Коли розпочалася Революція гідності, Горностай повернулася до Києва і почала знімати Майдан. У 2014 році в мережі було опубліковано її "
Листи з площі", які під час революції вона писала подрузі. Листи – як свідчення подій. Її вчитель Марина Розбєжкіна про таку кореспонденцію говорила: "Знайдена під час зйомок пачка листів з фронту пояснила мені про війну набагато більше, ніж усі книги про неї ж". Листи Каті теж можуть пояснити про Майдан більше, ніж книги.
В одному з листів було про те, що важко сказати словами, бо будь-які слова будуть неточними. А у неї вийшло, коли вона розповіла про рідного діда: "І коли я лягла назад у ліжко – відчула на мить дивну штуку. Але таку страшну. Я відчула діда. Як він сидить там. Бачить темряву, слухає радіо "Ера" чи " Промінь". І як страшно йому, коли нікого в квартирі немає і ввімкнене радіо. Коли мама на роботі, Максим у школі, а ми з Дімою невідомо де (чоловік Катерини Горностай. – Ред.). А може й там, де кореспондент радіопередачі зараз і де цей залізний гуркіт. І це безсилля. Ще глибше, ніж те, в якому я.
Я розпитую про діда. З'ясовується, що він був агрономом. Помер у 2019 році, не доживши до 91 року. Виріс на Житомирщині, пережив голод, війну.
– Він застав Майдан уже майже сліпим, – каже Катя. – Якраз одразу після Майдану, у 2014 році, ми разом із ним переїхали до будинку під Києвом, якого він ніколи не бачив. Нове місце, яке дід освоював лише на дотик. Там само він переживав війну (йдеться про війну на Донбасі. – Ред.). Я дуже добре пам'ятаю момент, як він сидить на дивані і слухає по радіо новини. Було 27 лютого, коли йшло засідання ради у Москві, де щось вирішувалося щодо введення військ у Крим. 1 березня ввели війська. То був страшний момент. Пам'ятаю, як дід сидів і слухав, обличчя в нього ставало абсолютно розгубленим і зосереджено-агресивним. Коли був Майдан, він дуже переживав через нас і прямо не міг лягти спати, поки ми з Дімою не повернемось додому. Іноді це було допізна. Іноді зовсім допізна. І для нього це було психологічно дуже тяжко. Я знаю, як це – бо коли ти сидиш, дивишся стрим і знаєш, що там твої близькі люди, ти місця собі не знаходиш.