Недовго жила в Харкові та працювала там ретушеркою в фотоцентрі. Цілими днями ретушувала великі роботи. Потім була журналісткою на харківському телебаченні, маючи вельми умовне уявлення про професію телевізійника. Але швидко освоїлася. До Харкова я приїхала, бо закохалася (а поїхала, бо там холодно). Потім я била татуювання, торгувала Мері Кей, працювала редакторкою глянцю. Навіть була прессекретаркою партії "Пора" в Харкові.
У партії робити було нічого, я цілими днями вивчала фотошоп, раз на місяць робила інтерв'ю з нашим головою. Згодом він прогорів, не заплатив мені зарплату, а у мене дитина і орендована квартира. І я пішла на вулицю торгувати картками МТС. Це було виснажливо, і знайомі стали дивно зі мною вітатися – то я була редакторкою глянцю, а тут до людей на вулиці чіпляюсь. Цей список можна продовжувати нескінченно. У перервах між роботами писала невеличкі п'єси.
Перша велика п'єса "Опариші" з'явилася після розлучення, коли у мене вже було троє дітей. Ця п'єса перемогла на "Любимівці" (престижний міжнародний конкурс драматургії в Росії. – Ред.).
А ще я з подругою організувала цілу феміністичну організацію. Ми боролися за права жінок. Зняли фільм про жінок-переселенок, назвали його "66 відсотків". Їх приблизно стільки приїхало з зон бойових дій. 2015 року їхні чоловіки переважно пішли – хто-то в сепаратисти подався, хтось навпаки – почав воювати на нашому боці. А жінки взяли дітей, стареньких і приїхали до нас. У багатьох переселенок навіть чистих простирадл не було.
Тоді в суспільстві дуже часто звучало слово "герой" – чоловіки йшли до військкоматів, але невидимих героїнь, які приїхали сюди, нікого не знаючи, майже без грошей, і щодня вирішували, чим годувати дітей, чим лікувати людей похилого віку, – ніхто ніби й не бачив. Це кіно про побутовий героїзм, коли тобі треба не стріляти, а шукати нову каструлю, роботу, житло. Тому що ти жінка-переселенка і маєш тягнути всю сім'ю одна.
Відчуття сюрреалістичності того, що відбувається, не покидало мене ніколи. Я люблю кіно Arizona Dream, тому що це про моє колишнє життя в Херсоні. Щось коїлось дивне, якісь стосунки, хтось грав на гармошці, хтось вішався, хтось вигадував якусь машину, тому що хотів розважитися, – така порожнеча і степ, і люди вигадують собі щось, щоб заповнити цю порожнечу.
Мені родичі казали, що те, що я роблю, нікому не потрібне і на цьому не заробиш. Але я вже років три живу на те, що пишу.