Проєкт Михайла Корилкевича допомагає селянам у створенні сімейної ферми, надаючи необхідне фінансування.
Є кілька схем отримати його. З депозитного рахунку компанії “Укрмілкінвест”, якою володіє родина Корилкевича, потенційні власники сімейної ферми можуть взяти позику на тварин. Але наразі на таку схему фінансування погодився тільки Укрексімбанк. Кредит не нульовий— видається під 15%, проте частину відсоткової ставки можуть погасити державний та місцевий бюджети. “У нас був випадок, коли кредит для фермера виявився безкоштовним, оскільки частину відсотків погасили з держбюджету, в рамках програми компенсації відсотків для аграріїв, а частину — місцева влада за рахунок місцевих бюджетів різних рівнів та програм інвестиційного розвитку”, — розповідає Корилкевич.
Крім того, є грантові програми. Наприклад, канадський уряд фінансував сімейні ферми у Львівській та Дніпропетровській областях, а також пасовища на Рівненщині. Також діють гранти від шведського уряду та програма ПРООН на 1 млн грн. “Вона працює на засадах співфінансування — 7% фінансує грантодавець, решту — наш фонд та фермер. За цією програмою відкрито три показові ферми”, — розповідає Корилкевич.
При цьому проєкт забезпечує безперебійний збут продукції на 8 молокозаводів. Для цього Укрмілкінвест заключає договори з молокозаводами та фермерами. А, отже, молокопереробні підприємства, що найближче розташовані безпосередньо до господарств фермерів, зобов'язані це молоко прийняти.