Так з’явилася платформа "Прозорро.Продажі", для роботи якої є величезна кількість ринків, які потрібно змінювати, – розповідає заступниця міністра економіки Світлана Панаіотіді. – Важливо змінювати дизайн ринків таким чином, щоб система була не лише прозорою, а й забезпечувала боротьбу з корупцією, адже домовитися або приховати що-небудь у системі електронних торгів "Прозорро.Продажі" неможливо. А це означає, що ми досягаємо головної мети – виводимо ринки з тіні, наповнюємо державний і місцеві бюджети грошима на розвиток і прибираємо корупцію. Так сталося з приватизацією, так змінюється ринок оренди державного і комунального майна, ринок лісу, непрофільних активів держкомпаній і багато іншого".
Закупівлі через "Прозорро" стали основою для створення ще однієї платформи, яка забезпечила би прозорість продажу державного майна і навіть приватизацію підприємств.
"Ми зрозуміли: якщо проводимо аукціони з закупівель, де вартість знижується, то зможемо їх проводити і на збільшення, на продаж", – згадує Максим Нефьодов, який був на той час першим заступником МЕРТ і відповідав за реформування, зокрема управління держактивами.
Згодом з’явилася можливість перевірити теорію на практиці. Експериментом зацікавився Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
У розпал фінансово-економічної кризи мало не щотижня з ринку виводили неплатоспроможні банки. Їхні активи потрібно було продавати, щоб розрахуватися з вкладниками, але ці процеси постійно супроводжувалися скандалами: комусь продали неправильно, комусь – дешево і непрозоро.
Ілля Михайлов, чинний глава наглядової ради "Прозорро.Продажі", а в 2016 році – один із керівників консолідованого офісу продажів ФГВФО, розповідає, що саме Фонд став ініціатором створення цієї системи. Він згадує, що вже через три місяці після приходу нової команди в ФГВФО усі зрозуміли необхідність реформування системи продажу активів неплатоспроможних банків, які перевищували 450 млрд грн.