Проблема у взаємодії з хвостиками, яку нам не вдасться оминути у 2021-році (звісно, якщо вірус буде приборкано) – повернення до нормального життя з повноцінними офісними буднями, розвагами та відпустками.
Коли ймовірність зараження піде на спад, люди почнуть виходити на роботу або навчання, і все повернеться у звичне русло, ритм життя наших собак різко зміниться – вони знову залишатимуться самі. “Навесні ми зіштовхнемося з величезною хвилею того, що тварини не вміють залишатися наодинці”, – прогнозує Оксана Галан.
Зоопсихолог Сергій Клочко зазначає: “Той, хто проводив відпустку з собакою, знає, як складно згодом адаптувати тварину до відсутності господаря. Виникає сепараційна тривога (тривога розлуки), яка може супроводжуватися деструктивною поведінкою, вокалізацією, дефекацією і сечовипусканням у будинку, самоушкодженням, а також загальним зниженням імунітету. Часто спостерігається підвищене слиновиділення, анорексія, спроби втекти або депресія”.
За його словами, у собак з сильною емоційною прив’язаністю до власників розвивається обсесивно-компульсивний розлад, або синдром нав'язливих станів.
Що можна зробити, аби уникнути такої ситуації? Клочко радить приблизно за два тижні до передбачуваного скасування режиму ізоляції починати привчати домашнього улюбленця до відсутності членів сім'ї.
“Залишайте собаку в іншій кімнаті або на балконі спочатку на 1-3-5 хвилин, потім на 10, 30 хвилин, декілька годин. Виїжджайте ненадовго у справах. Зрозуміло, що режим карантину вимагає більше сидіти вдома, але підготовка тварини до самотності – зворотного”, – пояснює зоопсихолог.