Собаче
офісне життя
Ні, цей текст геть не про те, що життя в офісі чимось погане, як вам могло здатися :-) Він про те, чи може стати офіс нормальною частиною життя не тільки вас, а й вашого чотирилапого улюбленця. Liga.net разом з брендом "Клуб 4 лапи" проаналізували, що в нас з культурою дог-френдлі, зібрали рекомендації зоопсихологів, як зробити перебування в офісі з собакою комфортним для всіх.
Уявіть, що якось прийшовши в офіс, поряд з вже добре знайомими обличчями колег ви натрапляєте на кількох чотирилапих гостей, які ретельно вас роздивляються, обнюхують і виляють хвостиками.

Готові до таких змін? Адже тенденція до присутності на робочому місці пухнастиків шириться світом вже вісім років. Домашні улюбленці вперше пішли на роботу із своїми власниками в США ще 2012-го. Правда, спершу для чотирилапих на роботі відвели аж один день на рік — останню п'ятницю червня. Саме відслідковуючи робочі процеси та поведінку працівників у день із собаками в офісі, американські вчені з Вірджинії дослідили вплив собак на працівників і виявили чимало переваг присутності "лап в офісі". Після чого деякі роботодавці вирішили дозволяти приводити в офіс собак не лише раз на рік, а тоді, коли це зручно господарям.
Тож як собаки впливають на результати роботи працівників?
По-перше, згідно дослідження, працівники, які привозили своїх собак на роботу, мали значно нижчий рівень стресу протягом робочого дня. Більше того, собаки позитивно впливали на продуктивність не лише своїх господарів, а й на їхніх колег.

По-друге, собаки провели для співробітників певного роду тім-білдінг: колеги, які, працюючи в одному офісі, зазвичай не розмовляли між собою, раптом почали спілкуватися і відчувати себе частиною команди. Домашні тварини стали природним приводом для розмови, і співробітники почали активніше взаємодіяти один з одним.

По-третє, собаки сприяли інтеграції та адаптації в колективі різновікових працівників. Зокрема, зауважують автори дослідження, особливо цінною можливість взяти на роботу домашнього улюбленця стала при роботі з поколінням міленіалів.

По-четверте, позитивне ставлення до тварин у офісах допомогло прогресивним компаніям, які зуміли зробити домашніх улюбленців частиною корпоративної культури, залучити до бізнесу кращих працівників.


П'ята перевага наявності в офісах чотирилапих пухнастиків - зниження кількості прогулів та більша відданість справі через відсутність хвилювання за домашніх улюбленців.
Дослідження, проведене Університетом Міссурі-Колумбії, виявило, що просте погладжування собаки протягом кількох хвилин допомагає працівникові вивільнити такі відомі "нейромедіатори щастя" як серотонін та дофамін.
Більше того - щоразу із вигулом своїх улюбленців в робочий час, працівники отримують порцію релаксу та натхнення, відриваючись від рутинних справ. Це позитивно впливає на креативність та продуктивність, незважаючи на зворотню сторону такої ініціативи - подекуди "аварійні ситуації" на підлозі та підвищений рівень шуму.

Ну і зрештою, дозвіл брати на роботу тварин точно сприятиме вирішенню проблеми безпритульних чотирилапих, адже кількість тих, хто мріє про хвостатого друга, та не має можливості за ним доглядати через інтенсивний робочий графік як у світі, так і в Україні досить висока.
Йована Теодорович
Head of People and Culture в компанії Rover
«Компанії, які не просто дозволяють приводити собак до офісу, а і йдуть на крок далі та пропонують, наприклад, страхування домашніх тварин та собачі парки на території кампусу, можуть мати конкурентну перевагу перед іншими роботодавцями»
Найбільш прогресивні компанії в світі вже давно впровадили дружню до собак культуру. Dog-friendly офіси в США наразі навіть ранжуть у спеціальному рейтингу.

Згідно останнього рейтингу компанії Rover, у 2019 році лідерами серед американських компаній, які виявились прихильними до чотирилапих і, окрім дозволу їхньої присутності на роботі, забезпечили для них спеціальні ліжечка та годівниці, а також оплачують час, який господарі присвячують своїм улюбленцям протягом робочого дня, стали такі:
У Британії культуру роботи з собаками в офісі сповідують Nestlé, Procter & Gamble, Ticketmaster, а також представництва глобальних технологічних гігантів. В Європі опція тварин в офісі притаманна компаніям з креативної та IT-індустрії, а також компаніям, робота яких пов'язана з тваринами безпосередньо.

Українська ж dog-friendly історія все ще не така масова, як за океаном та у Західній Європі. Піонером цього напрямку став найбільший виробник кормів для тварин - компанія Кормотех (бренди "КЛУБ 4 ЛАПИ", "Гав", "Мяу", "Optimeal") на чолі з Ростиславом Вовком.
Ростислав Вовк
СЕО Kormotech
Собака в офісі — це не заради розваги. Перш за все це змінює ставлення до чотирилапого, переводить його у ранг "компаньйона" та допомагає підтримувати його психологічне здоров'я.

В Україні власники компаній переконані, що собака спричинить хаос на робочих місцях. Але це не так, гляньте на досвід офісів Uber, Airbnb чи Amazon у світі. Це частина їхньої корпоративної культури. Можливість приходити з улюбленцем до офісу вони виокремлюють, як одну з переваг роботи у їхній компанії.

Вчені ж доводять, що присутність собаки у офісі сприяє побудові дружніх взаємовідносин між колегами і головне — кращій концентрації працівників на виконанні своїх завдань. Повірте, при усвідомленому виборі та правильній підготовці, ви отримаєте більше плюсів від такого нововведення, аніж мінусів. Перевірив на власному досвіді.

В офісі "Кормотеху" чи не кожен співробітник має хатнього улюбленця. І вісім років поспіль, спочатку в рамках проекту "Візьми собаку на роботу", а потім за бажанням господарів, чотирилапі друзі зустрічалися у офісних реаліях. Для "Кормотеху" тварини в офісі, на відміну від більшості українських компаній, - нормальна практика. І наразі ідеологи залучення домашніх улюбленців у професійну сферу своїх хазяїв - "КЛУБ 4 ЛАПИ" - намагаються поширити цю практику на якомога більшу кількість українських бізнесів.
Раніше у мене уже був собака, але він залишився жити з батьками. Коли я наважилась знову на чотирилапого товариша, то знала, що робочі будні він проводитиме у моїй компанії. Собаки болюче переносять ситуацію, коли залишаються вдома самі. І щоразу мені б доводилось перейматись, чи не підготує Флафі мені неприємну несподіванку у вигляді погрижених меблів, доки я у офісі. А так він щодня в компанії чотирилапих друзів, я знаю, що він в безпеці та поруч. Він спокійний, бо не залишився сам на цілий день.



Анна Слоїк та Флафі,
менше року досвіду роботи з собакою у офісі

Собаки - наші компаньйони і можуть супроводжувати людину всюди, якщо це не створює нікому дискомфорту. Кожен господар знає, як важко зачиняти двері вранці, коли йдеш на роботу, а на тебе дивиться пара сумних очей. Натомість кожен, хто ходить на роботу з чотирилапим знає, як багато приємного у цьому. З мого досвіду присутність песика допомагає згладжувати усі кути та робить атмосферу веселішою. Водночас у господаря завжди є привід вийти та подихати свіжим повітрям. Чи часто роблять таке ті, хто не має песика з собою в офісі?




Катерина Ковалюк та Бері,
5 років досвіду роботи з собакою у офісі

Наразі один з брендів компанії "Кормотех" - "КЛУБ 4 ЛАПИ" намагається інтегрувати тварин у надзвичайно насичений подіями світ їхніх власників за допомогою проекту "Лапи в офісі". Його ідея в тому, щоб забезпечити максимально комфортне спільне перебування тварин та їхніх господарів в робочий час, коли зазвичай чотирилапі сумують вдома. Тим більше, що з закінченням карантину адаптація до пустих осель після місяців спільних розваг для тварин буде непростою. Тому "КЛУБ 4 ЛАПИ" закликає українські офіси ставати дог-френдлі. А проект "Лапи в офіс" вчить робити це правильно та відповідально через поради експертів, інформаційні статті та покрокову інструкцію.
Наталя Мартишко
зоопсихологиня
Для багатьох собак повернення до колишнього, "докарантинного" режиму життя може стати стресовим: за останні півроку їм довелося кілька разів його змінювати. Собаки можуть відчувати стрес, коли порушується вже звичний розпорядок дня, до якого ми самі їх і привчили. З одного боку під час карантину ми можемо бути надто нав'язливими, не дотримуватись меж в спілкуванні з собакою. З іншого - коли ми так само раптово знову зникнемо, поїхавши в офіс, собака отримає новий стрес - вже від несподіваної самотності.

То чи брати собаку на роботу? Тільки тих, хто раніше вже був привчений до великого колективу та зміни оточення. І лише за умови, якщо господар вміє організувати для собаки простір, порядок вигулу і вберегти собаку від постійної уваги співробітників.

Порушення кордонів і особистого простору, а також надмірна увага може призвести до підвищеної тривожності і безпорадності собаки. Якщо ви хочете брати собаку з собою в офіс, це потрібно робити поступово, дозовано. Враховувати всі потреби песика, стежити щоб не було зайвої підгодівлі. Це порушить баланс харчування. Так само вам потрібно встигнути побачити стресовий стан улюбленця і мати змогу вчасно піти з офісу, перервавши робочий день.

Тепер потрібно пройти кілька етапів, щоб підготувати і співробітників і чотирилапих до комфортної роботи разом. Тварини – це радість не тільки в сім'ї, але й робочому колективі. Вони роблять нас більш людяними, відповідальними, а роботу продуктивнішою і веселішою.

А ви готові працювати разом із пухнастими улюбленцями?

Ось 6 простих правил, що допоможуть визначитись, чи готова ваша компанія прийняти лапи в офісі.
1
Перевірте, чи дозволяє офісна будівля та специфіка виробництва взагалі допускати собак на робочі місця співробітників. Адже присутність чотирилапих друзів на харчових, високотехнологічних, небезпечних виробництвах (якщо офіс з виробничими цехами не розділено) та у бізнесі, що стосується виховання дітей - не допускається.
2
Переконайтеся, що інтенсивність роботи, корпоративні правила щодо дрескоду та можливість усамітнитися для важливих перемовин чи виконання вкрай відповідального завдання, яке потребує максимальної концентрації, дозволяють наявність на роботі хвостатих друзів.
3
Дізнайтеся, як до ініціативи впровадження "Лап в офісі" будуть ставитися інші колеги, адже серед них можуть бути люди із захворюваннями, при яких не дозволяється спілкування з чотирилапими, а також ті, хто з якихось причин боїться собак.
4
Проаналізуйте, чи є можливість територіально розділити власників тварин із тими колегами, які проти наявності собак в офісі.
5
Перед тим, як пустити собаку до офісу, переконайтесь, що тварина здорова і неагресивна.
6
Переконайтесь, що в офісі є можливість відмежувати ті ділянки робочого простору, до яких собакам підходити небажано. А також створіть для чотирилапих друзів їхню кімнату відпочинку з місцем для лежання, годування, забезпечте доступ до води та іграшок.
Ваш офіс підходить? Вітаємо, ви готові приймати чотирилапих працівників. Покрокова інструкція, як приєднатися до руху від "КЛУБ 4 ЛАПИ" тут:
Ця інструкція допоможе вам долучитися до спільноти відповідальних господарів та організувати одночасно комфортне перебування в офісі чотирилапих, їх господарів, та колег, що не мають собак.
Текст та фото: Ірина Андрейців
Верстка: Дмитро Шелестинський



Дата публікації: 26.06.2020 г. © 2019 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ
Made on
Tilda