– Після тренування Жан залишився на ще один поєдинок, який мав бути легким, – згадує Шацьких. – І тут сталося це. Килим був мокрий, під час кидка Жан приземлився на лікоть – і рука зісковзнула. Його плечовий суглоб пішов під пахву у мене на очах.
Що було далі – всі учасники подій пам'ятають, як у тумані. Жан відразу зрозумів, що це вивих. Було нестерпно боляче. До нього підбіг тренер, коридором вже бігла лікарка з пакетом льоду. Шацьких говорив Жану: "Розслаб плече. Поки не розслабиш, суглоб не стане на місце, і ти можеш все собі порвати". Жан не міг розслабитися, плече заклинило.
Лікарка збірної Наталія Криворот і один з тренерів почали перевертати Беленюка на спину, і у якийсь момент суглоб став на місце. "Отже, всі розриви і розтягнення можуть регенеруватись", – промайнуло в голові у Шацьких.
– Жан був дуже блідий. Я дала йому нашатир, вколола знеболювальне, приклала лід, і ми почали фіксувати плече, – згадує лікарка Наталія. – Поклали Жана на кушетку, і я вперше побачила, як він плаче. Я говорила, що все буде добре, зараз поїдемо на МРТ, а завтра від самого ранку до лікаря. Він нічого не відповідав.
У Жана у той момент перед очима пронеслися п'ять років щоденної підготовки до Олімпіади. В голові було одне запитання: чи зможе він виступати в Токіо? Про те саме думали тренер і лікарка. Але вголос ніхто нічого не говорив. Поки їхали в машині на МРТ, Шацьких намагався підбадьорювати: "Ну суглоб вийшов – потім зайшов. З ким не буває, Жан, сам розумієш". Говорив щось, аби не мовчати.
МРТ зробили годині о сьомій вечора, але за результатами Шацьких сказали заїхати близько 11.00. Жан поїхав додому відпочивати. Гострого болю в руці вже не було, вона просто постійно нила.
– Я пообіцяв Жану, що зателефоную, коли заберу результати МРТ. Приїхав об 11.00, прочитав висновок, а там – суцільні розриви, все відірвано, розірвано, розтягнуто, – згадує Володимир. – Я написав: "Жан, я не забрав висновок". Він відразу сполошився: "Як це не забрали?". Зрештою я скинув йому фотографію виписки. Дивлюся – він зовсім знітився.
О 8 ранку наступного дня Беленюк, Шацьких і Наталія були вже у лікаря. Його вердикт прозвучав однозначно: з такою травмою – жодної Олімпіади. Потрібна операція і реабілітація. Всі троє мовчки сіли в машину і поїхали до іншого лікаря.
– Цей інший лікар зазвичай налаштований оптимістично, а тут каже: шість тижнів у лангеті (пов'язка з гіпсу – прим.ред.) І без варіантів, – розповідає Шацьких.
Тренер сам колись отримав таку саму травму під час змагань, тому в його голові вже визрів приблизний план дій зі швидкої реабілітації.