Кто мы такие
2020
Бизнес, который не стоит в стороне
Коронавирус - беспрецедентный вызов для мира. Не только в Украине, а почти в каждой стране, власти ломают голову - как сохранить жизни и не погубить жесткими карантинами бизнес. Тем ценнее в этой ситуации паники и неопределенности шаги бизнесов, которые, несмотря на падение экономики, помогают борьбе с эпидемией. Здесь - именно о компаниях, не оставшихся в стороне.
#2
#2

8 кроків проти COVID-19: що і як робити, якщо ви хочете допомогти подолати епідемію
Олег Крот
керуючий партнер TECHIIA Холдинг
Жінки моєї родини - здебільшого лікарі. З дитинства я спостерігав як вони борються за життя інших. Я не став медиком, я став бізнесменом. Як медик я міг би допомагати людям, лікуючи їх. Як бізнесмен я можу вплинути на систему охорони здоров'я, допомогти лікарням, які врятують в десятки разів більше людей. Спільно з моїм партнером по бізнесу Юрієм Лазебніковим, ми тривалий час займалися благодійністю у сфері боротьби з дитячими онкологічними захворюваннями. Ці активності не були публічними до певного моменту, поки ми не зрозуміли, що наш приклад може надихати інших підприємців. Тим часом спільних із Юрієм бізнесів стало більше 10, ми їх об'єднали в холдинг TECHIIA, а сам холдинг став міжнародним - ми відкрили офіси на Кіпрі і в США. Питання сталого розвитку бізнесу стало актуальним, як ніколи.
Після кількох стратегічних сесій ми визначили основні напрямки сталого розвитку, слідуючи Глобальному договору ООН. Навіть на тих стратсесіях ми не керувались необхідністю зробити нашу благодійність публічною. Ми були мотивовані необхідністю систематизувати існуючі активності, розширити їх перелік і втілювати ті проекти, які найбільш важливі для сучасного суспільства. Охорона здоров'я стала одним із основних напрямів, серед інших ми обрали розвиток STEM-освіти, розвиток територій присутності, турботу про екологію і дотримання бізнес-етики. Щоб залучити до реалізації проектів наших партнерів і волонтерів, ми створили ГО “Фундація Течія”.
ГО "Фундація Течія".
Коли коронавірус прийшов в Україну, ми ні хвилини не сумнівались, що треба робити благодійний марафон. Кіберспортивна компанія WePlay! Esports - найкращий майданчик для цього. На час карантину інтерес до комп'ютерних ігор виріс, на нашій платформі ми зібрали більше 160 тисяч гравців і глядачів, які могли робити пожертви в рамках онлайн-турніру WeSave! Charity Play. Організувати турнір за тиждень, при тому зібрати зіркові команди і коментаторів було не просто. Майже всю роботу ми робили онлайн, бо було оголошено про карантин. Та нас підтримали 24 відомі команди, серед яких: NAVI, OG, Nigma, Team Secret, Virtus.Pro та інші. Призовий фонд складав $120 тис, глядачі зробили внесків ще на 68 тисяч доларів. В результаті $188 тис. поділено на дві частини та направлено у два фонди - CEPI (The Coalition for Epidemic Preparedness Innovations), що займається розробкою вакцини від коронавірусу та Global Giving, що допомагає вразливим верствам населення по всьому світу.
WeSave! Charity Play
Ще одним проектом WePlay! Esports була закупівля апаратів штучної вентиляції легень для українських лікарень. Майже 3 мільйони грн коштували три апарати, які є універсальними, підходять як для дорослих, так і для дітей. Ми обирали ті лікарні, які мають найбільшу потребу і в цьому нам допомогла асоціація “ІТ України" з їхнім проєктом #AntiVirus.

Один із апаратів поїде в Київську міську клінічну лікарню №9, інший - міську дитячу лікарню у Хмельницькому, а третій - в обласну дитячу лікарню Кропивницького. Ми прийняли рішення купити саме апарати, а не розхідні матеріали захисту, бо апарати служитимуть людям і після пандемії коронавірусу.
До речі, проект із передачі обладнання в Київську міську клінічну лікарню №9 було реалізовано спільно з антикризовим волонтерським штабом протидії коронавірусу в Києві.
Апарат штучної вентиляції легень
Ми вже здобули певний досвід відбору та реалізації проєктів як соціально-відповідальна компанія. Готовий ними поділитись:
Проєкт має бути спрямований на покращення соціального життя в конкретному регіоні.
Наприклад, якщо це невелике містечко - буде правильним сконтактувати із лідерами місцевої громади і дізнатись про їх потреби. Саме так я особисто познайомився із хірургом обласної дитячої лікарні Кропивницького, дізнався про необхідність в обладнанні і TECHIIA почала взаємодіяти із цим закладом. Звичайно, якщо йдеться про розробку вакцини для подолання вірусу - краще звернутись в міжнародні організації, які цим займаються і запропонувати їм адекватну допомогу.
01
Обирайте проєкти, які дозволяють залучати волонтерів і заохочувати їх внески.
Позитивний приклад благодійного турніру WeSave! Charity Play показав готовність навіть такої неординарної спільноти як кібер гравці робити пожертви заради подолання вірусу.
02
Довгостроковість.
Розхідні матеріали для лікарень і засоби захисту - це дуже важливо і ми будемо долучатись до фінансування подібних проєктів. Та, маючи обмежений ресурс, краще його витратити на обладнання, яке служитиме довго і допоможе великій кількості людей.
03
Життєздатність проєкту.
Реалістичність - понад усе. Якщо ви купуєте обладнання, яке лікарня не зможе утримувати власним коштом, потурбуйтесь про те, щоб забезпечити розхідні матеріали і сервісне обслуговування на певний час. Інакше є ризик, що закінчать користуватись обладнанням ще на самому початку, використавши розхідники, які були в комплекті.
04
Користь. 
Поміряйте яку вимірювану користь дає ваш проєкт вигодонабувачу. Пам'ятайте, що вигодонабувачі - це не лікарі і не система МОЗ, це - люди, які проживають на території, де працює медичний заклад. Немає сенсу обладнувати сільську лікарню, де немає достатнього рівня кваліфікації персоналу, - краще обладнати лікарню невеликого міста, куди зможуть привести людей із найближчих населених пунктів.
05
Унікальність. 
Дуже перекликається з першим пунктом. Виявіть унікальні потреби і закривайте їх, використовуючи не тільки ваші фінанси, а й залучаючи ваших партнерів, співробітників і клієнтів. Унікально - це купувати апарати ШВЛ для українських лікарень. Навіть якщо їх буде куплено і встановлено кілька тисяч по всій країні - вони можуть стати в нагоді не тільки під час пандемії коронавірусу, а й в звичайний час.
06
Слідуйте тому, у що ви вірите.
Ми віримо, що людей можуть оперувати в таких містах як Кропивницький і тому обладнали там відділення хірургії. Ми віримо, що кіберспортсмени підтримають нашу ідею із збором коштів на розробку вакцини, і нам це вдалось. Ваша віра в проєкт передається і всім іншим.
07
Розповідайте 
про ваші проєкти як соціально-відповідальний бізнес. І не для простого піару, а для мотивації інших підприємців робити так само. Бути соціально відповідальними і дбати про життя людей - це нормально для бізнесу.
08
Материал опубликован при партнерской поддержке TECHIIA Холдинг

Текст: Александр Заболотский

Фото: Techiia холдинг, https://naked-science.ru/article/hi-tech/komandy-f-1-obedinilis

Верстка: Дмитрий Шелестинский

Дата публикации: 01.04.2020 г.

© 2019 Все права защищены.

Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ

Made on
Tilda