Щоб залишити мене на військовій службі, командир подав прохання на ім'я міністра оборони. Нічого особливого – стандартний папірець, мовляв, прошу залишити бійця в бригаді, він нам ще знадобиться.
В армії є складнощі зі званнями та посадами. Оскільки в ліцеї я був на посаді, що відповідає званню майора, то і в бригаду мене повинні були взяти на посаду майора. У батальйоні, де я служив, такої не було, тож мене взяли в штаб бригади. Перебирати папірці я не хотів. І тоді командир запропонував цілком непоганий варіант, мовляв, офіційно будь у штабі, а взагалі ми тебе прикомандуємо назад у батальйон – будеш воювати, як раніше.
Ну, як раніше, якщо чесно, не зовсім вийшло. Я хвилювався, щоб через моє поранення не постраждали побратими, якщо раптом доведеться бігти, наприклад, через річку, або багато кілометрів, а я буду не таким швидким, як потрібно. Тому замість виконання завдань у полі, зосередився на плануванні операцій.
Кілька разів у мене на передовій ламався протез. Вдарився десь, оступився – все, культеприймач тріснув. Але я не парився – просто перемотував його скотчем або ізоляційною стрічкою, і далі виконував обов'язки.
Страхів, що я тепер не можу щось робити, немає. Єдине, що дратує, ось, правда, дратує – не можу обома ногами пристукувати в такт музиці. Що ще? Якийсь час не любив другі полички в поїздах. Але це до моменту, поки не спробував: раз, відстебнув ногу, підтягнувся, закинув протез туди, де третя полиця з ковдрами, все, спокійно їду.
Кілька днів тому я звільнився зі служби. Але це жодного разу не через поранення і його наслідки. Просто армія, на мій погляд, зараз не робить те, що повинна. Ми не воюємо – більше мишей у полі охороняємо. Особисто для себе я вирішив так: якщо почнеться повномасштабна війна – відразу ж повернуся. А зараз мої знання та досвід можуть знадобитися, наприклад, таким же ветеранам, як я".