14 травня 2018 року, перебуваючи в колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення 64 українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. Голодування тримав 145 днів. Водночас вів щоденник, який назвав "Хроніка одного голодування" за аналогією з книгою Харукі Муракамі "Хроніки заводного птаха" (саме її він у той час читав).
Щоденник вів щодня.
– Я не думав, що виживу, – буденно каже Олег. – Не був певен, що у мене ці записи не заберуть. Вести тюремні щоденники, перебуваючи під постійним наглядом, було надто нахабно з мого боку, але я все одно писав. Говорив усім, що пишу фантастичну книгу. У мене дуже поганий почерк. Вони просто не змогли прочитати те, що я писав. Хоча щодня переглядали.
– І нічого не зрозуміли?– Вони дуже прості хлопці. Як вони казали: "Ваше ОБСЄ далеко, а ми тут". У Лабитнангі все далеко від тебе, а він, тюремник, ось тут із тобою. І ти у його руках.
Коли Сенцов голодував, кінематографісти різних країн розгорнули кампанію на його підтримку. Президентка Європейської кіноакадемії Агнешка Голланд в інтерв'ю про Сенцова
сказала таке: "Він режисер, у нього друзі в різних країнах, він член Європейської кіноакадемії (насправді Сенцов на той момент відмовився від членства. – Ред.). Він не помре мовчки. Його опір частково є самопожертвою на користь тих, хто не має його ступеня популярності».
Якоїсь миті режисер запише в щоденнику: "У перспективі подальші втрати свідомості, а потім незворотні зміни в голові, почну божеволіти остаточно. Але, мені здається, що я вже на початку цього шляху. Закінчити життя в дурдомі – не найкраща доля, але що буде, те буде. Ні, це не покірність долі, а лише частина прийняття будь-якого її рішення, нехай найсуворішого, або навпаки підлого".
Сенцову двічі пропонували членство в Європейській кіноакадемії, але він відмовлявся від нього, аргументуючи тим, що ще не заслужив. Кіноакадеміком став уже після того, як "Носоріг" потрапив до Венеції.