Системний підхід, за експертної та фінансової підтримки, допомагає розставляти правильно пріоритети, зважено вибирати шляхи, інструменти, партнерів. Побачити перспективу. Вивільняється час та енергія для діалогу з партнерами, створюються цікаві та корисні колаборації. Об’єднання зусиль завжди дає кращий результат.
Чесно кажучи, бізнес звертається до фондів за експертизою не часто. Сподіваюся, це зміниться з дорослішанням комерційного та благодійного секторів. Зараз простіше знайти спільну мову з іноземними компаніями або молодими українськими підприємцями, які вийшли з іноземних корпорацій, де системна благодійність та взаємодія з експертами сектору – частина культури ведення бізнесу.
Благодійна діяльність має одну суттєву відмінність від бізнес-проекту – неприбутковість. Все інше працює за тими ж законами: мета, місія, стратегія розвитку, структурність, комунікація, а найголовніше – люди.
Об’єднуватися, вчитися одне від одного, дбати про змісти, що виходять за межі поставлених комерційних чи благодійних цілей задля кращого світу – складне завдання дорослих, зрілих організацій, незалежно від їхнього віку. Це більше питання про добру волю. Бізнес, окрім матеріальної підтримки, вже сьогодні може ділитися досвідом організації справи, ведення бухгалтерії, комунікацій. Фонди в свою чергу підкажуть бізнесу реальний стан речей в благодійності. Крім того, спільно ми можемо й повинні впливати на системні державні зміни. Це вигідне і потрібне партнерство хоча б з точки зору того, що хвороби, старість, самотність – явища «спільного користування», вони приходять до нас без попередження, незалежно від нашого соціального чи матеріального стану.