Zero block
Click „Block Editor” to enter the edit mode. Use layers, shapes and customize adaptability. Everything is in your hands.
Tilda Publishing
create your own block from scratch
ТЕСТ «ЦІНА ПРИНЦИПІВ»
перевірте, чи готові ви дотримуватися правил етики у бізнесі
При поддержке:
Прибуток чи принципи” — ця, стара як світ дилема, існує насправді геть не тільки для акул фондового ринку, які щоденно здійснюють операції з чужими мільйонами. Чи не кожен з нас у своїй роботі стикається з ситуаціями, коли потрібно визначитися — йти на темну сторону, бо там тістечка, чи залишитися на світлій, але часто — без них. Liga.net спільно з Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, яка навчає фахівців з фінансів та інвестицій етично вести справи своїх клієнтів та бізнес загалом, склали невеличкий тест з ситуаціями, у які потрапляє більшість менеджерів — від найменших компаній до “акул бізнесу”. Перевірте, у яких ситуаціях ви оберете етичний шлях?

ЯКА ЦІНА ВАШИХ ПРИНЦИПІВ?
Перевірте, чи готові ви дотримуватися правил етики у бізнесі
почати тест
Христина працює у банку А. Знаючи це, її сестра відкрила собі рахунок в цьому ж банку, а потім ще отримала кредит на освіту на дуже вигідних умовах, які пропонував лише цей банк. Однак через рік Христина перейшла на роботу до новоствореного банку Б і просить свою сестру перевести рахунок з банку А та перекредитуватися у новому банку.

Як ви оцінюєте цю ситуацію?
далі
перевірити
дізнатися результат
Костянтин є одним з найкращих продавців у компанії — протягом останніх трьох років саме він привів декількох великих клієнтів і справи у компанії пішли вгору. Через це Костянтин вважає, що його потрібно підвищити, але керівництво компанії не погоджується. Костянтина це обурює і він вирішує звільнитись і відкрити конкуруючу компанію, забравши своїх клієнтів.

Як ви оцінюєте дії Костянтина?
далі
перевірити
дізнатися результат
Михайло звернувся до відділення банку із проханням надати кредит на ремонт квартири у розмірі 15 тис. грн. Михайло отримує пенсію у розмірі трьох тисяч грн. Співробітник банку пропонує Михайлу кредит без застави на 2 роки на умовах 0,01% річних. Проте є щомісячна комісія у розмірі 3% і одноразова комісія 3%. Тож реальна вартість кредиту виходить близько 80% на рік. Окрім того, співробітник банку наполягає на оформлені ще й страховки, хоча вона не є обов'язковою для цього кредиту.

Як ви оцінюєте цю ситуацію?
далі
перевірити
дізнатися результат
Інвестиційний банк залучає нових клієнтів у свій нещодавно створений пенсійний фонд і з метою залучення клієнтів обіцяє їм гарантовану дохідність, вищу ніж в депозитах. Така обіцянка обгрунтована результатами за останні декілька років.

Як ви оцінюєте таку обіцянку інвестиційного банку?
далі
перевірити
дізнатися результат
Оксана очолює аналітичний підрозділ інвестиційної фірми. Щоб мати добрі відносини з великими клієнтами, вона запрошує їх на діловий сніданок та ділиться висновками свіжого аналітичного звіту. Використовуючи цю інформацію, клієнти можуть добре заробити. Це дослідження незабаром розмістять на сайті фірми і всі інші клієнти також прочитають його, але пізніше цього дня.

Як ви оцінюєте дії Оксани?
далі
перевірити
дізнатися результат
Надія має можливість користуватись автомобілем компанії та послугами водія для службових задач. Ввечері у неї важлива зустріч з клієнтом з метою укладання контракту. Але так сталося, що їй терміново потрібно відвезти сина до лікаря, а це на іншому кінці міста. Вона вирішує скористатися службовим автомобілем, щоб вчасно встигнути на зустріч з клієнтом. Якщо вона так не зробить, то зустріч доведеться переносити і цього місяця вона не отримає бонусів за цю угоду.

Як ви оцінюєте дії Надії?
далі
перевірити
дізнатися результат
Адвокат Петро дізнається від свого клієнта, керівника великої публічної компанії, про намір купівлі компанії-конкурента. Після такої події акції його клієнта точно зростуть в ціні. Він просить свого друга купити акції цієї компанії. Вже через тиждень компанія анонсує у ЗМІ про своє злиття і її акції стрімко зростають в ціні. Петро з другом продають акції компанії і заробляють кругленьку суму.

Як ви оцінюєте цю ситуацію?
далі
перевірити
дізнатися результат
Павло, директор компанії А, побачив допис у Фейсбуці свого приятеля Олександра, директора компанії Б, де він відпочиває на яхті у Середземному морі разом із кредитним менеджером того ж банку, в якому фірма Павла нещодавно отримала кредит. Пізніше Павло дізнається, що компанія Олександра отримала кредит в тому ж банку, але на кращих умовах.

Як ви оцінюєте цю ситуацію:
далі
перевірити
дізнатися результат
Олена, аналітик інвестиційної компанії, отримала запрошення на співбесіду на вищу позицію у конкуруючу фірму. На співбесіді її просять показати приклади робіт, щоб переконатися у високій кваліфікації. Олена показує один з найкращих аналітичних звітів, який вона зробила нещодавно для поточного працедавця. Олена вважає, що може його показати, бо робила звіт вдома в свій особистий час на власному комп’ютері.

Як ви оцінюєте дії Олени?
далі
перевірити
дізнатися результат
Компанія А надає послуги широкому колу населення - вона вже має величезну базу клієнтів. Засновники цієї компанії вирішили створити новий бізнес на ринку, де багато конкурентів. Але ж у них є перевага - клієнтська база компанії А. Тож вони створюють компанію Б і починають пропонувати її послуги клієнтам компанії А.

Як ви оцінюєте цю ситуацію?
далі
перевірити
дізнатися результат
Макар працює маркетинг-директором в продуктовій компанії. Одного дня керівництво повідомило, що вже за місяць стартує продаж нового продукту і що Макар має підготувати рекламну кампанію на “вчора”. Проте пошук рекламної агенції через тендер з’їсть багато часу. Дружина Макара, яка працює в рекламній агенції, пропонує допомогти: її агентство може почати працювати над кампанією ще до закінчення тендеру. Тоді Макар підготує рекламу нового продукту у визначений строк, але йому потрібно буде прописати умови тендеру так, щоб тільки агентство дружини могло перемогти.

Як ви оцінюєте цю ситуацію?
далі
перевірити
дізнатися результат
Зважаючи на те, що ми живемо в країні, де тричі примудрилася переродитись фінансова піраміда МММ, ваш результат не такий вже й поганий. Проте, давайте поміркуємо все ж над вигодами етичного бізнесу. Якщо подивитися свіжі рейтинги найбільших компаний Fortune та Forbes, компанії з ТОП-50 обов’язково фігуруватимуть і у рейтингу етики бізнесу World's most ethical companies. Що наштовхує на думку, що до світових лідерів доростають переважно ті, для кого етичні дилеми вирішуються в сторону принципів. Але й прибуток після цього не бариться!
пройти ще раз
Вітаємо! Це насправді прекрасний результат в країні, де інститути репутації тільки починають зароджуватися, і багато років правий був той, в кого більше грошей. Віримо, що правильні відповіді на інші питання допоможуть вам зорієнтуватися, коли постанете перед бізнесово-етичною дилемою наступного разу.
пройти ще раз
Відтепер ми знаємо — реінкарнація Сократа живе в світі, і читає Liga.net, чому не можемо не радіти. Вітаємо, ви — зразок бізнес-етики!
пройти ще раз

Проєкт реалізовано в рамках гранту проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору».Верстка: Дмитро ШелестинськийДата публікації: 12.11.2020 р. © 2020 Всі права захищені.
Інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ
Made on
Tilda