Внутрішня перевірка виявила у роботі відділення порушення. Наприклад, батьків
онкохворих дітей обманювали, що ліків немає на складі, і вони були змушені їх купувати за власні кошти. МОЗ звернулося
до поліції.
Тоді медики усі звинувачення відкидали, хоча сам факт "внесків" батьків тодішній керівник не заперечував. Казав, що саме лікування коштує дорожче, тому батьки мусять доплачувати.
Ірина Литовченко, співзасновниця благодійного фонду Таблеточки, який з 2011 року допомагає ОХМАТДИТу, стверджує, що ці люди "постійно шахраювали". Фонд купував ліки і передавав лікарні, а медсестри перепродавали їх батькам хворих дітей.
"Почали на упаковки ліків ставити печатки, вони блістери і ампули витягали і продавали. Коли сазали, що будемо на пряму купувати батькам, лікарі відмовилися давати рецепти", - розповідає вона.
У серпні керівника звільнили, а його напарниці запропонували залишитися лікаркою у педіатричному відділенні. Вона відмовилася, її звільнили. Разом з керівниками звідти пішли майже всі - працівники лабораторії, медсестри, лікарі.
"Лисиця був єдиним лікарем, який сказав, що так не може продовжуватися, і не покинув дітей", - пригадує Литовченко.
Відділення опинилося у глибокій кризі.
"90% медсестер аписали заяви на звільнення, бо з ними рік працювали психологічно", - пригадує Лисиця. Першою підставила плече його дружина-лікарка. Пара обговорювала масштаби трагедії і поставила собі ціль - відновити роботу відділення і таки зробити у ньому неродинні пересадки.
Лисиця переконав майже всіх медсестер залишитися. На допомогу прийшли родина, волонтери, друзі. Розмістили вакансії лікарів, розіслали анкети у медуніверситети, відібрали четвірку найкращих. До команди доєдналося ще двоє лікарів.