Під час затримання у Гончарова вилучили $700 і товстий записник. Це були, нагадаємо, часи, коли мобільний зв'язок ще не став частиною повсякдення і багато хто носив із собою блокноти з номерами телефонів. З книжкою Гончарова пов'язано безліч таємниць. Завдяки їй оперативники, наприклад, дізналися, що перевертень брав на олівець тих, хто міг вплинути на розслідування вбивств.
Гончаров записував не лише номери, а й анкетні дані окремих абонентів. Список був строкатим. У ньому фігурували чиновники, офіцери МВС і журналісти. Був в цьому списку і один з колишніх начальників Гончарова – Валерій Кур. У записах значився також журналіст
Дмитро Гордон. Пізніше цей список інтерпретувався як перелік "кандидатів на смерть". Таємницю свого блокнота Гончаров так ніколи і не розкрив.
Поки розвивалися всі ці події, спішно звільнився з органів, не допрацював рік до пенсії, підполковник Лисенко. І відправився на лікування у психіатричну лікарню імені Павлова. Але від арешту його це не врятувало.
А потім, відбувши покарання за шахрайство в Німеччині, в Україну повернувся Юрій Нестеров. Останній підписав явку з повинною. Як вже йшлося, вважається, що Нестеров був ключовим свідком, завдяки свідченням якого і стало можливим саме слідство. Це не зовсім так.
До моменту виходу на сцену Нестерова банда була фактично ліквідована, а основні її члени взяті під варту. І все-таки роль Нестерова неможливо переоцінити. Він першим вказав місце поховання кількох трупів.
Пошук тіл жертв банди розпочався 21 червня 2002 року. Герасимов пам'ятає той день до найдрібніших подробиць. Вирішили шукати труп народного цілителя Омельченка. Нестеров привів оперативників на одну галявину, потім на іншу – марно. Це була ділянка молодого, швидко мінливого лісу. Там, де ще два роки тому була галявина, тепер піднімався підлісок. Де пролягала стежка – височіла стіна густого чагарнику. Починало сутеніти... І тоді Герасимов запропонував Хамулі: "Нехай Нестеров покаже будь-яке поховання, яке пам'ятає".
Нестеров сказав, що точно пам'ятає, де закопали "одного єврея". Неподалік від дороги біля села Пухівка була вирита чергова яма глибиною півтора метра. "А потім, – каже Герасимов, – все закрутилося: приїхали експерти, техніки, патологоанатоми, прибула група міліцейських начальників..." Було вже темно. Прожектори пожежної машини освітили людські останки. Це був труп Михайла Гельфанда.