За час карантину Ользі вдалося вивести формулу успішного (нехай і маленького) спортивного бізнесу у мережі. У ній присутні три елементи: якість продукту, згуртована команда учасників і щедрість.
Ефективність та різноманітність тренувань забезпечив союз із заслуженою тренеркою з акробатики. Якість подання вправ – діти-спортсмени. Плюс Оля ставила невелику ціну за тижневий курс – близько 500 грн, а записи тренувань залишалися у клієнтів назавжди.
– На відміну від інших онлайн-тренерів, які продають записи своїх тренувань з обмеженим терміном дії (коли клієнт купує курс і має право займатися один місяць. – Авт.), – каже Ольга. – У моїй ситуації я дарувала довічний доступ до тренувань. Відео було завантажене у секретні плей-листи, до яких мали доступ учні, які придбали курс.
– Це не працювало у мінус?
– Абсолютно. Спочатку мені ще говорили знайомі, що учні позаймаються у мене два тижні, заберуть курс і більше не повернуться. Нічого подібного. Продукт, який я роблю, є унікальним і його дуже складно повторити. (Мається на увазі команда спортсменів-дітей та участь професійного тренера у формуванні тренувань. – Авт.).
Ольга дає учням фідбек. Кожен може записати на відео вправу та отримати оцінку рівня виконання або пораду, як виправити помилку. Відео з вправами надсилали з усіх частин світу – можна було побачити і нічний Нью-Йорк за вікном учня, і захід сонця в Алмати, і пальму в Африці, і розмазану війною вулицю в Авдіївці. Коли карантин закінчився, в Ольги виявилося близько 200 людей, які хотіли займатися постійно.
– У тебе траплялися обломи?
– Ні, але я бачила чужі. Коли інструктори намагалися налагодити бізнес, брали кредити або продавали свої машини, потім орендували зали, ремонтували їх, а потім були в жорсткому мінусі, бо ніхто не приходив. Вони не з того починали.
– А з чого треба починати?
– З себе. З ідеї, яку ти розвиваєш. Орендувати зал має сенс, коли про тебе знають. Ще до карантину я створила перший курс підвищення якості особистої практики. Галина Миколаївна дала мені послідовність вправ, і я мала її на комусь обкатати. Не лише на собі. Я кинула клич серед знайомих. Прийшло чотири багатодітні мами. Протягом трьох місяців ми збирались у мене тричі на тиждень і займались. У підсумку дві людини сіли на шпагат, одна стала на рівну стійку на руках, ще одна злилася. Але насправді це було три місяці роботи практично в нуль. Тому що тоді у мене тренування коштувало 50 грн.
– Ти витрачаєш гроші на рекламу у соцмережах?
– Ні. Це марно і дорого. Сарафанне радіо нехай працює. Людям самим має бути в кайф від того, що вони знайшли мою сім'ю. Коли я ділюся своїми тренуваннями – я ділюся частиною свого життя.
Ще один секрет успішності онлайн-тренувань Яценко в тому, що вона, як уже йшлося, регулярно веде інстаграм з акробатики, в якому детально розписує, як правильно робити той чи той елемент. На сьогодні у неї близько 4000 постів з фотографіями, що ілюструють пояснення.
– Щоби вести блог, довелося відкласти справи, відпочинок, перегляди кінофільмів. Увечері всі вечеряють, а я сиджу в телефоні та пишу пости, – згадує Ольга. – За всієї моєї поваги до професійних тренерів, у них немає часу на те, щоб сидіти та прискіпливо розжовувати, пояснювати простим людям, як правильно робити вправи. А я цим займаюсь.