Офіцер МВС Ігор Гончаров співпрацював з КДБ СРСР, а згодом з СБУ. Цей факт не заперечують ні колишні товариші по службі Гончарова, ні його знайомі, ні члени слідчо-оперативної групи, яка розслідувала його злочини. Існує версія, що у нього було два основних місця роботи: МВС і КДБ (пізніше – СБУ). Чи таке можливо?
Можливо. У радянські часи КДБ, так би мовити, тримав під контролем МВС. Ці традиції зберігалися і в незалежній Україні, тільки роль КДБ відводилася тепер СБУ. Капітан Ігор Гончаров у 1989 році увійшов до групи по боротьбі з корупцією і виконував у МВС функції контролю – виявляв перевертнів у погонах.
Сам Гончаров неодноразово хизувався своїми зв'язками зі спецслужбами – українськими і російськими, показував колегам-спільникам якісь посвідчення, натякав на те, що "вирішує питання" неправовими методами в державних інтересах. І тут суперечність: якщо Гончаров дійсно був таким собі таємним агентом, то чому розкривав цю таємницю спільникам і просто знайомим?
Декому Гончаров показував посвідчення полковника СБУ (нагадаємо, що в МВС він дослужився лише до підполковника). Комусь пред'являв ксиву неіснуючої спецслужби – Національного бюро розслідувань України. І йому вірили. У другій половині 90-х незвичні посвідчення нікого не дивували.
Якщо Гончаров в якихось ситуаціях і блефував, то розмежувати правду і вимисел досить складно. Зв'язки зі спецслужбами у нього точно могли бути, хоча б тому, що деякі його колеги згодом перейшли на роботу в СБУ. Зокрема, прямий керівник Гончарова в УБОЗ – генерал Микола Піддубний у 2000-му став заступником начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.
Оперативник Гончаров міг бути вхожий до багатьох високих кабінетів. Наприклад, під час слідства він не приховував, що відвідував хворого
Євгена Марчука (1991-1994 роки – голова СБУ, 1995-1996 роки – прем'єр-міністр) в лікарні. Спільник Гончарова і його водій – Валерій Мельников згадував, що часто підвозив шефа до будівлі СБУ на вулиці Володимирській. Але тут знову нюанс.
Керівник слідчо-оперативної групи Олег Гарник уточнює: машина Гончарова завжди зупинялася на Володимирській біля бюро оформлення перепусток. Гарник не заперечує, що Гончаров міг з розумним виглядом заходити до Марчука – врешті-решт, Євген Кирилович спілкувався з сотнями людей. І агентом СБУ він, звичайно, теж міг бути. Хіба мало в СБУ "простих агентів"...
Водночас Гарник визнає, що слідчо-оперативній групі не вдалося отримати доступ до матеріалів СБУ. У те, що Гончаров міг бути полковником СБУ, він просто не вірить. "Кваліфікація Гончарова не відповідала такому званню, – вважає слідчий. – Ця людина за своїми професійними якостями – посередність, хоча і з неймовірними амбіціями... Своїми зв'язками він показував себе, створював імідж в своєму середовищі..."