Не існує актуальної статистики щодо кількості безхатніх тварин у столиці. За даними Animal-id.info UA, в Києві 2017 року
налічувалось 2500 собак. Кількість котів взагалі невідома. З огляду на те, що тільки 2019 року було стерилізовано 6425 котів та кішок, цифра, напевно, вражаюча.
Про ситуацію в місті ми поговорили з директоркою комунального підприємства "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" (КМЛВМ) Наталією Мазур. На запитання про те, чому не проводяться щорічні підрахунки, Мазур відповіла, що цього року хотіли провести, але через карантин "питання підвисло".
У чомусь ситуація в Києві та Львові схожа. Наприклад, щодо ставлення комунальників до котів. У Києві коти визнані частиною екосистеми, вони виконують функцію дератизації (ловлять гризунів). КП періодично їх відловлює, стерилізує і випускає назад.
Насправді, кішки погані "дератизатори". Стаття про це вийшла ще 2018 року в науковому журналі
"Frontiers in Ecology and Evolution". Якщо коротко, то в містах кішки не ловлять пацюків, тому що вони можуть знайти більш доступну їжу – на смітнику – і не хочуть конфліктувати з агресивними щурами.
У Києві теж прилаштовують тварин, але не так активно, як у Львові. З огляду на те, що 2019 року всього було стерилізовано 8073 бездомних тварин, прилаштували дуже мало – лише 1052.
Звичайно, представники КМЛВМ не байдикують: допомагають стерилізувати вихованців малозабезпеченим городянам, проводять уроки добра в київських школах, виїжджають на повідомлення про хворих чи покалічених тварин. На сайті є відносно зрозумілий звіт про виконану роботу і кількість відловлених, стерилізованих, прилаштованих тварин за 2019 рік.
Але проблема в тому, що київське КП з'їдає набагато більше коштів, ніж львівське. 2019-го на виконання програми з регулювання чисельності бездомних тварин через столичне КП
пройшло майже 50 млн грн з місцевого бюджету, тоді як у Львові на ті ж цілі
виділено 3,2 млн грн.