1999 року 17-річний Євген Лавренчук став переможцем дев'ятого львівського конкурсу, присвяченого Пушкіну. Відтоді поставив понад 30 вистав. Лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів. Автор власної семирівневої методики викладання акторської майстерності та режисури.
Вільно володіє англійською, французькою, івритом та польською. Учень Романа Віктюка. Працював у Німеччині, Литві, Польщі. Засновник і художній керівник Польського театру в Москві. 2013 року "За видатні досягнення в галузі культури і науки" Лавренчуку було присвоєно звання Заслужений діяч культури Польщі.
2014-го залишив Москву, висловивши тим самим протест проти агресії РФ щодо України. Кілька років працював в Ізраїлі. На конкурсі Євробачення-2017 був креативним директором Євроклубу та режисером фанзони. У 2018 році взяв участь у конкурсі на посаду головрежа Одеського оперного театру. Далі – відомо: премія Леся Курбаса, шорт-лист Шевченківської премії та синець під оком. За що?
Молодий режисер перебуває в щільному зв'язку з часом. Його завдання – говорити з глядачем сучасною мовою, а в ідеалі – мовою, що випереджає час. Один із майданчиків, де можна це зробити – держтеатри. І ось тут виникає нестикування. Українські держтеатри архаїчні, за словами театрального режисера і продюсера Влада Троїцького, вони
застрягли в феодалізмі. "Старі кадри" опираються навіть якимось дрібним, побутовим пропозиціям.