Даня – паліативний хворий, тобто, кажучи медичною мовою, – пацієнт з обмеженим прогнозом життя. Астроцитома є в списку діагнозів, за якими необхідна паліативна допомога. Повний перелік опубліковано у наказі МОЗ №1308 від 4 липня 2020 року. Це перший комплексний норматив, яким регламентується допомога невиліковно хворим.
Список у наказі МОЗ широкий: від доброякісних і злоякісних новоутворень до генетичних відхилень. Документ передбачає надання медичної та немедичної допомоги: психологічну підтримку, соціальний та юридичний супровід.
Хворий має перебувати під наглядом лікаря та медсестри і бути забезпеченим препаратами та медичними виробами. Скажімо, кисневим концентратором, пульсоксиметром, апаратом ШВЛ, функціональним ліжком і протипролежневими матрацами. Але часто все це – в теорії.
За офіційними
даними, на 2018 рік (більш свіжої статистики поки немає) в Україні було зафіксовано понад 324 000 паліативних хворих. З них – 258 207 дорослих і 65 906 дітей. Лідер у країні – Дніпропетровська область (можлива причина – розвинена промисловість і, як наслідок, екологічні проблеми).
Існує три варіанти отримання паліативної допомоги: вдома, у лікарняному відділенні та в хоспісі. В Україні 11 хоспісів і лише один дитячий – в Івано-Франківській області. У деяких регіонах хоспісів немає взагалі. Зокрема – в Дніпропетровській області. Сім'я Дронь – дніпряни.