Мешканці аль-Хола і Рожа страждають від нестачі їжі, питної води, засобів особистої гігієни. Вони повністю залежать від гуманітарної допомоги міжнародних організацій. У Рожі, до прикладу, ЮНІСЕФ щомісяця видає цукор, соняшникову олію, рис, булгур, горох, сочевицю, побутову хімію. Інші продукти – овочі, фрукти, яйця – за втридорога можуть собі дозволити небагато з тих, у кого є гроші. Але заробити їх тут непросто.
Тримати магазини, виконувати іншу роботу в таборі дозволено виключно іракцям і сирійцям. Решта задовільняється дрібними побутовими підробітками: доглянути за дітьми, прибрати, щось пошити або заштопати. Багатьох виручають родичі, які відправляють грошові перекази неофіційними каналами. Проте в деяких країнах (зокрема, в РФ) за таке
судять і ув'язнюють за статтею про фінансування тероризму.
"Тут страшно захворіти, – каже Єва. – З медикаментів можливо дістати ібупрофен, парацетамол, азитроміцин та амоксицилін – і все. Проте ж цим спектром препаратів лікування не обмежується. Якийсь легкий випадок – кашель, температуру – вилікувати можна, але якщо людина звертається з чимось складнішим – менінгіт був у дівчинки, крововилив у бабусі, – ці люди не виживають".
Особливо важко, коли помирає дитина. Від недоїдання, виснаження, зневоднення, холоду та інших станів, з якими легко впоратися в наш час в нормальних умовах. "Діти не щеплені. Кір, краснуха, кашлюк, паротит, Боткіна – щось із цього списку є майже в усіх. В опалювальний сезон у дітей розвивається алергічний кашель на продукти згоряння гасової пічки", – журиться Єва.