Медсестра Галина Радловська з села Швейків Тернопільської області перехворіла на коронавірус навесні 2020 року. У неї була двостороння пневмонія, легені уражені практично повністю. Галина півтора тижня пролежала в реанімації на ШВЛ, а загалом у лікарні провела майже два місяці. Щоб Радловську виписали з лікарні, її сім'я купила кисневий концентратор – без нього вона не могла дихати.
Медсестрі дали другу групу інвалідності, і їй довелося звільнитися з роботи. Галина майже рік боялася виходити з дому та спілкуватися з людьми, щоб не заразитися знову, постійно плакала. Щойно починала робити якісь хатні справи – відразу задихалася і сильно втомлювалася. Щоб вийти з дому хоча б на двір, вона просила чоловіка спускати сходами 20-кілограмовий концентратор, а для того, щоб їздити в Тернопіль оформляти документи з інвалідності, довелося купити ще й електрогенератор.
Галина працювала медсестрою в лікарні в смт Монастириська (Тернопільська область). У березні-квітні 2020 року воно
стало епіцентром коронавірусу в Україні, лікарня була переповнена, а у медиків спочатку навіть не було засобів захисту. Незважаючи на це, розслідування того, де і коли Галина заразилася коронавірусом, тривало близько року. Наприкінці лютого 2021 року комісія ухвалила: Радловська заразилася на роботі. Але належної їй виплати в 650 000 грн все ще немає.
– У моїх документах про інвалідність не написано, що у мене професійне захворювання. Хоча в висновку розслідування – написано, – розповідає Галина. – Я навмисне поїхала до Тернополя, взяла довідку у профпатолога, пішла в обласну комісію з інвалідності (МСЕК), щоб вони написали, що у мене професійне захворювання. Але вони чи то бояться, чи то не знають, що робити, тому відправили мої документи в Київ. Сказали почекати тиждень. Я чекаю.
Галина каже, що не наважиться вдруге їхати до Тернополя. Незважаючи на кисневий концентратор, який вони з чоловіком взяли з собою, вона важко перенесла дорогу – постійно задихалася, доводилося часто і надовго зупинятися, у Галини паморочилося в голові, і вона думала, що не доїде.