Неділя, День святого Валентина. Місце дії – Київ, метро "Кловська", перехід. Мороз. На сходах туляться двоє безхатченків. Повз пробігає дівчина. Затримується ... Потім пришвидшуэ крок, зникає, але за кілька хвилин повертається. У неї в руках два гарячих чаї. Стаканчики бере з її рук один із чоловіків. Другому чай вже не потрібен – він помер. Щойно. Замерз.
Померлого звали Руслан. Вижив – Олег. Дівчина – Дар'я Митровка, програміст, фронтенд-розробниця і просто хороша людина. З розмови з Олегом вона дізналася, що в цьому переході мешкає кілька бездомних. За тиждень до того тут померла жінка на ім'я Міла. Замерзла.
Скільки в Києві безхатченків точно не знає ніхто. Глава громади святого Егідія Юрій Ліфансе займається цією соціальною проблемою вже понад 20 років. Він
констатує, що в Мінсоцполітики зареєстровано 9000 таких осіб, а на обліку в КМДА значиться 3500. За оцінками ж самого Юрія Ліфансе, в Києві понад 10 000 безхатченків. Цього року їхня кількість
зросла через карантин – без роботи залишилися тисячі різноробів.
Статистики померлих від холоду теж немає. 18 січня, народний депутат Роман Грищук на своїй сторінці в
Facebook написав, що під час перших серйозних морозів у столиці померло 17 осіб. Це вельми приблизна оцінка. Грищук обраний від київського округу, де розташований центральний залізничний вокзал – місце концентрації безхатченків. З ініціативи депутата на вокзалі з'явилася кімната обігріву, яка може вмістити до 30 осіб.
Також у столиці функціонує Будинок соціальної опіки на вулиці Суздальській – нічліжка на 150 місць. Є ще центри соціального обслуговування, які працюють тільки вдень. З огляду на масштаби проблеми – цього замало. У такій ситуації реальну допомогу безхатченкам надають волонтери або просто добрі люди. Такі як Даша.