21 вересня 2020 року. З моменту
запровадження карантину в Україні, який мав би зупинити або хоча би сповільнити поширення нового коронавірусу, минуло півроку і 9 днів.
За цей час Україна не те що не зупинила поширення вірусу, а підходить до прірви. Офіційна статистика МОЗу, оголошена міністром, щодня росте.
За останню добу офіційно захворіли 2675 людей, серед них – 75 медиків. Госпіталізували 493 людини і маємо 26 смертей.
За аналізом епідеміолога Андрія Александріна, ковід в Україні активно поширюється через спалахи всередині колективів: офіси, медзаклади, виробництва, школи, садочки.
Загалом лише офіційно в Україні зафіксували вже 178 353 хворих, серед них – 11 664 дитини і 13 905 медиків. 3583 людей померло.
Міністр заявляє, що станом на 16 вересня госпіталізували до лікарень загалом 12 700 людей з підозрою або підтвердженим ковідом. У 8200 вже підтверджений діагноз. 21 вересня Максим Степанов заявив про 3740 госпіталізованих за останній тиждень.
Точково по регіонах розгортають другу хвилю лікарень для прийому хворих на ковід, бо ті, що є, вже не справляються.
За офіційними даними
Національної служби здоров’я, вже понад 300 лікарень госпіталізують людей з ковідом або з підозрою на нього. 1267 команд медиків працюють у стаціонарах, щоб лікувати пацієнтів із середньою та важкою формами коронавірусу.
За словами в.о. голови НСЗУ Андрія Віленського, ситуація розвивається хвилями. Наприклад, росте кількість хворих у регіоні, додають за потреби одну, дві, три лікарні. Потім ситуація стабілізується.
Втім, попри таку адаптивну політику, в Одеській, Хмельницькій, Харківській, Івано-Франківській областях та місті Києві завантаженість команд медиків уже критична. Якщо в середньому на одну бригаду по Україні припадає 13 пацієнтів, то в Одесі зараз одна команда мусить встигати лікувати 47, в Києві – 27.
Андрій Віленський пояснює це різним рівнем ефективності управління в регіонах. Каже, технічні – обладнання, кисень, апарати штучної вентиляції легень, і кадрові – лікарі, медсестри, – ресурси для боротьби з епідемією є. Але як вони працюють і чи загинаються лікарні, залежить від місцевих керівників.